Produkty tygodnia
Zima na Majorce
Zima na Majorce
25,00 zł
szt.
Tajlandia. Dwa spełnione marzenia
Tajlandia. Dwa spełnione marzenia
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Zasolony król
Zasolony król
44,90 zł 40,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

Biblijne przekłady Czesława Miłosza

Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Oceniając wykład pracy ks. Wiesława Feskiego, muszę wyrazić najpierw swoje uznanie dla bardzo wnikliwego traktowania poezji biblijnej, w tym także wnikliwego i krytycznego spojrzenia na poezję Czesława Miłosza.
Autor dokonuje tego w oparciu o bardzo specyficznie stosowane układy synchroniczne (albo synoptyczne), dzięki czemu łatwo dają się porównywać rozwiązania poszczególnych autorów przekładów. Uważam, że jest to praca o bardzo wysokim stopniu osiągnięć naukowych. Jest bardzo …rzetelna, pisana z pasją i z doskonałą znajomością poezji Miłosza.

ks. bp prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga


Rozprawa ks. Wiesława Felskiego ma ambicje pracy monograficznej i rzeczywiście je spełnia, dążąc w tym sensie tak jak Miłosz do ujęcia wieloaspektowego, całościowego, do pełni, ją gwarantuje Księga Święta, emanująca hieratycznością i prostotą równocześnie. Chciałbym mocno podkreślić mądrość oraz intuicję poznawczą badacza, który w refleksji nad ,, Miłosza koncepcją przekładu”, nie odnosi się w tej koncepcji w pierwszym rzędzie do Młoszowych tłumaczeń Biblii na dzieł poetyckie Miłosza, tego poety, który przebywał nad Pacyfikiem, i Biblia z jednej strony uobecniała protestanckie Kościoły Ameryki, z drugiej zaś Katolicką Polskę i rzecz uproszczając, Kalwińską Litwę: w ten sposób nie pierwszy raz dochodzi do głosu Miłoszowski uniwersalizm narodów, religii i kontynentów, który może ogarnąć tylko poetycka Biblii.

prof. dr hab. Marian Maciejewski

Dane techniczne

Autor ks. Wiesław Felski
Rok wydania 2008
Oprawa miękka
Liczba stron 284
Format 165 x 235
ISBN 978-83-7380-572-9
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl