Bajki i opowiadania "O Królu Bursztynie – władcy Bałtyku"

Cena: 10,00 zł 10.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Wł. Ada Chechłowska- Stawicka

Autorka opowiadań i bajek pochodzi z Kociewia. Urodziła się w Bzowie k. Świecia w rodzinie o wielkich tradycjach. Pisanie odziedziczyła po swojej babci i matce, chociaż one nigdy nie publikowały. W czasie II wojny światowej została wysiedlona wraz z rodziną i znalazła się na Lubelszczyźni e. W 1944 roku, jako dziecko przeżyła tragiczną pacyfikację całej wsi ( została ranna w nogi). Po wojnie, po przygotowaniu pedagogicznym była nauczycielką, a następnie kierowniczką Ośrodka Wypoczynkowego w Wielu na Kaszubach.

W 1987 roku wyjechała ,,za pracą” do Stanów Zjednoczonych. Tęsknota za ojczyzną wyzwoliła w niej potrzebę pisania, ku czemu miała wielkie predyspozycj e. W okresie swojej emigracji wydała sześć tomików poezji o różnej tematyce (wydawnictwo WICI Chicago).

Autorka jest osobą, która swoją wrażliwość na otaczający ją świat, pogodę ducha, religijność i niespożytą energię życiową wyraża słowem pisanym. Nie pretenduje do miana ,,zawodowej poetki i pisarki”. Mówi, że pisanie bajek sprawia jej dużą radość. Pisała je dla swoich dzieci wnuków. Jednak w końcu zgodziła się opublikować bajki i opowiadania dla szerszego grona odbiorców, głównie dzieci. Pisze je prostym językiem.

Obecnie autorka po powrocie do kraju zamieszkała w ,,swoim” utęsknionym miejscu w Wielu na Kaszubach.

 


Dane techniczne

Autor Wł. Ada Chechłowska-Stawicka
Rok wydania 2008
Oprawa miękka
Liczba stron 72
Format 165x235
ISBN 978-83-7380-604-7
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl