ABYM BYŁA BARDZIEJ ZNANA I KOCHANA. KALENDARZ PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Chociaż objawienia Matki Bożej w Fatimie miały miejsce sto temu, „łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona. Tutaj odżywa ów zamysł Boga, który stawia ludzkości od samych jej początków pytanie: <Gdzie jest brat twój, Abel? [...] Krew brata twego głośno woła ku Mnie z ziemi!> (Rdz 4,9). Człowiek może rozplątać cykl śmierci i terroru, ale nie może go zatrzymać... W Piśmie Świętym często widać, że Bóg poszukuje sprawiedliwych, aby ocalić miasto ludzkie i to samo czyni tutaj w Fatimie…” (homilia Benedykta XVI podczas Mszy św. w Fatimie 13 maja 2010).

W czasie objawienia 13 lipca 1917 roku w Fatimie Matka Boża powiedziała, że Bóg chce  uratować świat niszczony przez zło rozpowszechniając nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Obiecała towarzyszyć odprawiającym nabożeństwo w godzinie śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.

Kalendarz pięciu pierwszych sobót miesiąca: abym była bardziej znana i kochana jest adresowany do wszystkich, którzy chcą odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej. Obejmuje pięć miesięcy w ciągu roku, dowolnie wybranych przez czytelnika. Na każdy dzień tygodnia przewidziano:  

-        fragment Pisma Świętego, 

-        fragment z objawień fatimskich, wspomnień wizjonerów, nauczania papieskiego  (św. Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek) lub komentarz,

-        miejsce na notatki.

Na każdą pierwszą sobotę miesiąca oprócz fragmentu objawień przygotowano:

-        modlitwy przed spowiedzią, Komunią Świętą i różańcem,

-        piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi. 

Na końcu Kalendarza zamieszczono modlitwy związane z objawieniami fatimskimi.

 

Dane techniczne

Autor Anna Maria Kolberg OV
Rok wydania 2017
Oprawa miękka
Liczba stron 448
Format 113x164
ISBN 978-83-8127-010-6
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl