Produkty tygodnia
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Widziałam cuda
Widziałam cuda
34,90 zł 30,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
Kupuj taniej wybrane tytuły

Ta akcja sprzedażowa to prawdziwa gratka dla mieszkańców Pelplina i okolic.

Każdy, kto do końca maja br. zgłosi się do Działu Sprzedaży Wydawnictwa „Bernardinum” w Pelplinie z aktualnym numerem „Informatora Pelplińskiego”, będzie mógł zakupić książkę Andrzeja Grzyba „Ana. Rozbite lustro” w wyjątkowej cenie 12 zł (zamiast 19,90).

Kolejna promocyjna oferta już w czerwcu.

Partnerami akcji są Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie oraz „Informator Pelpliński”.

O książce:

Książka, która na pewno zaskoczy. Zdaje się, jakby opowiadała sen albo kilka snów lekarza ze szpitala psychiatrycznego, który nieustannie zastanawia się nad życiem swoich pacjentów, nad tym, czy – tak chorzy i niezrozumiani – czują, myślą, mają marzenia, pragnienia, czy pamiętają? Szczególnie często wraca pamięcią do historii Any, która niby żyje, ale jednocześnie powiedziała życiu „nie” i wydaje się martwa wewnętrznie. Nie reaguje, nie mówi, nie komunikuje się ze światem, jakby celowo ten świat odrzuciła, jakby nie chciała mieć z nim nic wspólnego.

Książka jest bardzo ciekawie zbudowana, bo składa się z fragmentów, retrospekcji, wspomnień bliskich, lekarza, w końcu samej Any. Powoli dowiadujemy się, dlaczego bohaterka do świata wracać nie chce, co stało się w życiu młodej kobiety, że żyje – nie żyjąc.

W tle tej opowieści nakreślona została historia Polski: wielokulturowych ziem zaboru pruskiego i wielkiej wojny, zmiany okupanta niemieckiego na sowieckiego, który przyniósł ze sobą tragedię, brud i śmierć.

W końcu następuje przebudzenie. Po ponad dwudziestu latach Ana wraca do świata. Nie pamięta nic z tego, co się kiedyś wydarzyło. Życie jest już jakby kogoś innego. Pozostaje jednak syn, który wraz z żoną postanawia zająć się matką, przywrócić jej życie, wspomnienia, uczucia.

Piękna opowieść o odzyskiwaniu życia, budowaniu swojej historii na nowo po wielkim nieszczęściu – z fragmentów, przebłysków wspomnień, starych fotografii, listów, opowiadań bliskich, ludzkich losów.

Tej historii nie czyta się łatwo. Jest jakby za mgłą. Nie została opowiedziana do końca, przez co każdy z czytelników będzie mógł spojrzeć na nią nieco inaczej. Niejednoznaczna, niedopowiedziana, niedokończona, zmuszająca do wysiłku i refleksji. Rozbite lustro życia, które trzeba sklejać po kawałku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl