Produkty tygodnia
Chiny - nie do wiary!
Chiny - nie do wiary!
39,90 zł 30,00 zł
szt.
Zdejmij sandały - podróż na skraj Indii
Zdejmij sandały - podróż na skraj Indii
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Śniła mi się miłość
Śniła mi się miłość
39,90 zł 35,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
CODZIENNOŚĆ (U) DANI

„(...) dzieło Grzegorza Kapali, «Duchy we śnie, duchy na jawie. Papua Zachodnia» to intrygujące, subiektywne spojrzenie na niezwykły świat, który wbrew wszystkiemu zdołał przetrwać do naszych czasów – pisze autor recenzji.

Dla niewtajemniczonych jednak, kilka słów na temat tego, kim są Dani. To lud z Nowej Gwinei, który wciąż żyje tak, jak ich przodkowie. A, żeby być dokładnym, prawie tak, jak oni. I prawie tak, jak żyło się w epoce kamienia łupanego. Prawie. Palą zmarłych, kontaktują się z duchami, polując, używają do tego łuku i strzał, za kuchnię służą im doły w ziemi. Porzucili jednak kanibalizm, od kiedy mieli styczność z misjonarzami. I mieli też styczność z najnowszą techniką: od samolotów zaczynając, na komputerach skończywszy. Wciąż jednak trwają wierni tradycji, choć cały ich świat jest rozdarty między podziały narodowe, różne wyznania, jawę i sen. Czy długo uda im się żyć tak, jak tego chcą?”.

Publikację „Duchy we śnie, duchy na jawie. Papua Zachodnia” autorstwa Grzegorza Kapli poleca portal literacki SZTUKATER.PL

Tu możecie zapoznać się z całą rekomendacją

https://sztukater.pl/ksiazki/item/28506-duchy-we-snie-duchy-na-jawie-papua-zachodnia.html

KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

POLECAMY

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl