KOLOSY 2016

Serdecznie zapraszamy na XVIII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów,

które odbędą się w dniach 11-13 marca 2016  przy ul. Kazimierza Górskiego 8 w Gdyni.

http://www.kolosy.pl/

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 17.

 

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że autorzy książek podróżniczych opublikowanych przez Wydawnictwo „Bernardinum”, Tadeusz Biedzki oraz Tomasz Owsiany znaleźli się w finale konkursu.

 

Zapraszamy na prelekcję w sobotę, 12 marca (Duża Sala w Arenie Gdynia).

 

BLOK VII

16:50

Tomasz Owsiany

Pod ciemną skórą Filipin

8 długich miesięcy spędził Tomasz Owsiany na Filipinach, starając się dogłębnie poznać życie mieszkańców archipelagu, wnikając pod jego podszewkę. Nie zadowalał się powierzchownymi obserwacjami, z reporterskim zacięciem drążył, szukając prawdy tam, gdzie wcale niełatwo ją znaleźć. Udało mu się – m.in. za sprawą znajomości języka tagalskiego - zyskać zaufanie przedstawicieli kilku plemion i lokalnych społeczności, dzięki czemu mógł przyglądać się ich codziennym zajęciom naprawdę z bliska, często w nich uczestnicząc. Wspólnie z nimi mieszkał (zdarzyło mu się nawet w kolonii karnej), wyrabiał węgiel, orał ryżowiska, uczestniczył w ceremoniach i celebrował święta. Poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu partyzantów na wyspie Mindanao. Przeprowadził też sporo cennych wywiadów i dziesiątki zwykłych, szczerych rozmów z ludźmi, którzy rzadko mają bliski kontakt z przybyszami z zewnątrz.

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Madagaskar.-Tomek-na-Czerwonej-Wyspie/722

 

 17:30

Wanda i Tadeusz Biedzcy

Pacjent zero. W piekle eboli

Wyprawa do dotkniętej epidemią eboli Afryki Zachodniej. W lutym i marcu 2015 r. Wanda i Tadeusz Biedzcy, nie mogąc uzyskać wiz, nielegalnie przedostali się łodzią rybacką z Gambii do Gwinei, a potem, też nielegalnie, morzem i lądem do Sierra Leone oraz Liberii. Rozmawiali z lekarzami i sanitariuszami, widzieli umierających na ulicach miast, uczestniczyli w krwawej, błagalnej ofierze animistów. Dotarli m.in. do wsi Meliandou, gdzie w grudniu 2013 r. zarejestrowano pierwszy śmiertelny przypadek choroby (tzw. pacjent zero). Rezultatem półtoramiesięcznej podróży, podczas której odwiedzili także Gambię, Senegal i Gwineę Bissau, jest wydana jesienią książka W piekle eboli.

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/W-piekle-eboli/835

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl