Produkty tygodnia
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Widziałam cuda
Widziałam cuda
34,90 zł 30,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
KOLOSY 2016

Serdecznie zapraszamy na XVIII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów,

które odbędą się w dniach 11-13 marca 2016  przy ul. Kazimierza Górskiego 8 w Gdyni.

http://www.kolosy.pl/

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 17.

 

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że autorzy książek podróżniczych opublikowanych przez Wydawnictwo „Bernardinum”, Tadeusz Biedzki oraz Tomasz Owsiany znaleźli się w finale konkursu.

 

Zapraszamy na prelekcję w sobotę, 12 marca (Duża Sala w Arenie Gdynia).

 

BLOK VII

16:50

Tomasz Owsiany

Pod ciemną skórą Filipin

8 długich miesięcy spędził Tomasz Owsiany na Filipinach, starając się dogłębnie poznać życie mieszkańców archipelagu, wnikając pod jego podszewkę. Nie zadowalał się powierzchownymi obserwacjami, z reporterskim zacięciem drążył, szukając prawdy tam, gdzie wcale niełatwo ją znaleźć. Udało mu się – m.in. za sprawą znajomości języka tagalskiego - zyskać zaufanie przedstawicieli kilku plemion i lokalnych społeczności, dzięki czemu mógł przyglądać się ich codziennym zajęciom naprawdę z bliska, często w nich uczestnicząc. Wspólnie z nimi mieszkał (zdarzyło mu się nawet w kolonii karnej), wyrabiał węgiel, orał ryżowiska, uczestniczył w ceremoniach i celebrował święta. Poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu partyzantów na wyspie Mindanao. Przeprowadził też sporo cennych wywiadów i dziesiątki zwykłych, szczerych rozmów z ludźmi, którzy rzadko mają bliski kontakt z przybyszami z zewnątrz.

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Madagaskar.-Tomek-na-Czerwonej-Wyspie/722

 

 17:30

Wanda i Tadeusz Biedzcy

Pacjent zero. W piekle eboli

Wyprawa do dotkniętej epidemią eboli Afryki Zachodniej. W lutym i marcu 2015 r. Wanda i Tadeusz Biedzcy, nie mogąc uzyskać wiz, nielegalnie przedostali się łodzią rybacką z Gambii do Gwinei, a potem, też nielegalnie, morzem i lądem do Sierra Leone oraz Liberii. Rozmawiali z lekarzami i sanitariuszami, widzieli umierających na ulicach miast, uczestniczyli w krwawej, błagalnej ofierze animistów. Dotarli m.in. do wsi Meliandou, gdzie w grudniu 2013 r. zarejestrowano pierwszy śmiertelny przypadek choroby (tzw. pacjent zero). Rezultatem półtoramiesięcznej podróży, podczas której odwiedzili także Gambię, Senegal i Gwineę Bissau, jest wydana jesienią książka W piekle eboli.

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/W-piekle-eboli/835

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl