GŁOS W SPRAWIE ŁOSIA

Album „Łoś – urodziwy brzydal” Wojciecha Misiukiewicza to swoista opowieść o biologii i ekologii łosia, ale też o przełomowych wydarzeniach historycznych, które odbiły swoje piętno na losach gatunku.

Publikację poleca portal literacki SZTUKATER.PL

„Czytając album Wojciecha Misiukiewicza nie sposób wątpić w jego znajomość tematu – pisze recenzentka. – Autor przytacza liczne historie związane z łosiami, zarówno tymi, które sam spotkał na swojej drodze, jaki i tymi znanymi mu z opowieści. Poznajemy wzruszającą historię opiekuńczej klępy, która w obronie swoich cielaków, zwanych łoszakami, zatraca lęk przed człowiekiem i jest gotowa na wszystko. Przeczytamy też o tragicznej historii łosiowych zalotów podczas bukowiska, gdy hormony i żądza przekazania własnych genów potomstwu niweluje nawet największy ból. Poznamy w końcu waleczne oblicze tych nad wyraz spokojnych zwierząt, które potrafią stawić czoło największemu naturalnemu zagrożeniu – wilkom.

(...) «Łoś. Urodziwy brzydal» to również uczta dla oka. Przepiękne zdjęcia wykonane przez autora, prezentują nie tylko głównego bohatera we wszelkich możliwych pozach, ale i jego środowisko oraz spotykanych przez niego sąsiadów. Trudno nie zachwycić się fotografiami, a duży format albumu tylko przydaje im walorów”.

A tu możecie zapoznać się z całą rekomendacją

https://sztukater.pl/ksiazki/item/27058-los-urodziwy-brzydal.html

KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

POLECAMY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl