Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Produkty tygodnia
Spacer po starym Starogardzie
Spacer po starym Starogardzie
60,00 zł 30,00 zł
szt.
Reszta świata
Reszta świata
44,00 zł 25,00 zł
szt.
Indie głód Boga
Indie głód Boga
44,90 zł 25,00 zł
szt.
Wiersze wam wieszczę
Wiersze wam wieszczę
30,00 zł 26,00 zł
szt.

OBRAZ WOJENNEGO OKRUCIEŃSTWA

Franciszkanin, który od lat żyje w Aleppo, po raz kolejny napisał o tym, jak wygląda życie w Syrii – tym razem z powojennej perspektywy.

Książkę ojca Ibrahima Alsabagha „Nadchodzi poranek. Aleppo, Syria. Naprawić dom, uleczyć serce” poleca blog „NIEZAWODNA NADZIEJA”.

„Na każdej stronie książki widzimy obraz powojennych zniszczeń – nie tylko w wymiarze fizycznym (zburzone domy, kościoły, brak szkół), ale również obraz biedy i ludzkiego nieszczęścia. Z wielkim podziwem czytałam ile projektów pojawiło się w Aleppo, większość z nich między innymi dzięki zaangażowaniu franciszkanina.

Zagwarantowanie opieki zdrowotnej, paczki żywnościowe, opłacanie energii elektrycznej, wyprawki dla dzieci do 2. roku życia (m.in. mleko, pieluchy), naprawa zniszczonych domów, spłaty długów bankowych, przeniesienie zwłok (które w czasie wojny zostały pochowane w prowizorycznych miejscach), kupno zbiorników na wodę, wspieranie narzeczonych (finansowo i duchowo), nauczanie, opieka nad niepełnosprawnymi czy sfinansowanie kosztów obozów letnich i rekolekcji dla 1150 osób.

To tylko część tego, co robi Kościół w Aleppo. Nade wszystko jest obecny, w zwyczajnie nienadzwyczajny sposób. Nie potrafię wyobrazić sobie – pisze autorka recenzji – ile trzeba mieć w sobie sił i wiary, by każdego dnia na nowo pomagać innym wbrew beznadziei i bólowi wokół”.

A tu możecie zapoznać się z całą recenzją książki:

https://niezawodnanadzieja.blog.deon.pl/2019/02/07/nadchodzi-poranek-aleppo-syria-naprawic-dom-uleczyc-serce-ibrahim-alsabagh/

KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

POLECAMY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl