Produkty tygodnia
Chiny - nie do wiary!
Chiny - nie do wiary!
39,90 zł 30,00 zł
szt.
Zdejmij sandały - podróż na skraj Indii
Zdejmij sandały - podróż na skraj Indii
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Śniła mi się miłość
Śniła mi się miłość
39,90 zł 35,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
AUTORKA „HISTORII KUCHENNYCH” W ROKIETNICKIEJ SZKOLE

24 września br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy odbyło się spotkanie gimnazjalistów z Barbarą Czaykowską-Kłoś, autorką książki  ,,Historie kuchenne. O miłości, rodzinie i sile tradycji” oraz cyklu wydawniczego „Historie świąteczne”. Organizatorem spotkania była nauczycielka historii Bożena Lotycz.

Pani Barbara przybyła do Rokietnicy nieprzypadkowo. Miejscowość ta jest bliska jej sercu. Jej dziadkowie, Lidia i Eustachy Uznańscy, posiadali w Rokietnicy majątek ziemski, w którym spędziła młodość jej mama Zofia. Na rokietnickim cmentarzu spoczywają jej bliscy: rodzice, brat, dziadek i wujostwo. Podczas spotkania autorka w bardzo emocjonalnym przekazie – na przykładzie trudnych i bolesnych losów swojej rodziny – przybliżyła młodzieży realia życia w powojennej Polsce. Opowieści rodzinne okraszała przepisami kulinarnymi, a z każdą recepturą wiązała się jakaś rodzinna anegdota, często bardzo humorystyczna. Taki styl przekazu zaciekawił młodych słuchaczy.

W trakcie pobytu w szkole p. Barbara odwiedziła również szkolną Izbę Pamięci, gdzie z zainteresowaniem obejrzała jej zbiory. Kilka egzemplarzy swojej książki przekazała p. dyrektor Annie Żołyniak oraz uczniom, którzy najbardziej zaangażowali  się w organizację spotkania i byli jej przewodnikami po szkolnej izbie muzealnej. Było to niezwykłe, pouczające, pełne ciepła i wzajemnej życzliwości spotkanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl