„BERNARDINUM” NA KASZUBSKIM ŚWIĘCIE KSIĄŻKI „COSTERINA” 2018

Autorzy i wydawcy literatury regionalnej zaprezentowali swój najnowszy dorobek podczas XIX Kościerskich Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina” 2018. Impreza organizowana przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna oraz Bibliotekę Miejską im. ks. Konstantego Damrota odbyła się w sobotę, 7 lipca. Tego dnia kościerski rynek na kilka godzin stał się wielką plenerową księgarnią. Dla odwiedzających stoiska była to doskonała okazja do zakupu książek po cenach producenta, spotkania z autorami i rozmowy o literaturze, zaś dla wydawców szansa na zawieranie umów, nawiązywanie kontaktów, rozmowy dotyczące współpracy.

W tym kaszubskim święcie książki od lat uczestniczy Wydawnictwo „Bernardinum” z bogatą ofertą książek z zakresu literatury pomorskiej.

Kościerskie Targi Książki to również okazja do uhonorowania twórców literatury kaszubskiej i pomorskiej.

Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi autorzy.

W konkursie literatury kaszubskiej II miejsce przyznano ks. Janowi Perszonowi. Konkursowe jury doceniło OPRACOWANIE NAUKOWE autorstwa księdza zatytułowane „Vir fidelis. Ksiądz Mieczysław Sumiński, proboszcz w Luzinie i dziekan wejherowski”.

W konkursie literatury pomorskiej główną nagrodę w kategorii LITERATURA DZIECIĘCA odebrał Andrzej Perepeczko za powieść „Dzika Mrówka i tajemnice gdańskiego Wybrzeża”.

 

Miejsce III w kategorii ALBUMY I EDYTORSTWO komisja konkursowa przyznała Wojciechowi Misiukiewiczowi za album „Bóbr pracowity mąciwoda”.

Wyróżniona została także Monika Bronicka, autorka książek dla dzieci: „Przygoda na rafie” część I i II.


Autorom gratulujemy.

Nagrodzone i wyróżnione książki biorące udział w konkursie literatury pomorskiej dostępne są w naszej księgarni internetowej. Polecamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl