KUPUJ TANIEJ W PELPLINIE

Ta akcja sprzedażowa to prawdziwa gratka dla mieszkańców Pelplina i okolic.

Każdy, kto do końca lipca br. zgłosi się do Działu Sprzedaży Wydawnictwa „Bernardinum” w Pelplinie z aktualnym numerem „Informatora Pelplińskiego”, będzie mógł zakupić książkę „Imigrant na Wyspach. Jak odnalazłem się w UK” w cenie 35 zł (zamiast 39,90 zł). Zapraszamy do siedziby wydawnictwa przy ul. Biskupa Dominika 11 w Pelplinie. Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7–15.

Partnerami akcji są Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie oraz „Informator Pelpliński”.

O KSIĄŻCE:

 

Osobista książka o życiu w Wielkiej Brytanii. Opowieść o tym, jak było kiedyś i jak jest teraz. O tym, jak wygląda każdy kolejny dzień polskiego emigranta ekonomicznego. Jak my – Polacy, odnajdujemy się w kulturze brytyjskiej, a jak kultura brytyjska odnajduje się z nami.

Relacja reporterska, żywcem wycięta z osobistych doświadczeń autora i osób, które spotkał na miejscu. Marcin Kowal spędził na Wyspach już pięć lat. Początkowo mieszkał w Anglii. Kiedy pierwsze starcie z kulturą brytyjską miał za sobą, postanowił przenieść się do Irlandii Północnej. Tam odkrył, że ta specyficzna część Zjednoczonego Królestwa rządzi się swoimi własnymi prawami. Dowiedział się, że IRA, terroryści i konflikt etniczno-religijny pomiędzy sąsiadami nie jest jedynie wzmianką w podręczniku historii, ale problemem obecnym na co dzień. I wszystko musiał zacząć od początku.

W trakcie swojego życia na Wyspach, autor parał się różnymi zajęciami: pracował na zmywaku, sprzątał w hotelu, drzemał przy taśmie w fabryce opakowań, zawijał rogale przy kolejnej taśmie – w piekarni, był kucharzem bez doświadczenia, doglądał winogrona w angielskiej winiarni, rozwoził jedzenie w irlandzkim szpitalu, był opiekunem osób starszych w domu opieki społecznej, cukiernikiem w małej prywatnej cukierni, działaczem społecznym w organizacji charytatywnej. Obecnie jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w polskiej szkole sobotniej w Irlandii Północnej. No i ciągle pracuje w szpitalu. W każdym z powyższych miejsc spotkał uśmiechniętych Brytyjczyków, kombinujących Irlandczyków i ciekawskich Polaków. Poznał ludzi szalenie fascynujących, jak i tych po brzegi wypełnionych nudą.

Książka jest opisem relacji polsko-brytyjsko-irlandzkich. Można ją również traktować jako swoistego rodzaju poradnik: „jak odnaleźć się na Wyspach”. Zawiera solidną porcję porad i opis wszystkich najważniejszych aspektów życia w angielskim świecie... od pracy począwszy – dlaczego magistrom opłaca się wyjeżdżać „na zmywak” – przez język angielski, czyli jak radzą sobie na Wyspach osoby bez jakiejkolwiek jego znajomości. Marcin Kowal podejmuje też temat mieszkaniowy opowiadając o etapach drogi prowadzącej od ciasnego pokoju, aż po mały domek pośród północnoirlandzkich szeregowców.

Książka odpowiada na podstawowe pytanie ostatnich czasów: jak to wszystko łączy się z osławionym BREXITEM? Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: od siarczystego humoru, po całą serię ciekawych osobistości wpasowanych w wiecznie zaskakujący brytyjski świat.

 

KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

POLECAMY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl