PREMIERA KSIĄŻKI „PRZYGODA NA RAFIE 2”

Dziś, podczas spotkania autorskiego z Moniką Bronicką w Bibliotece Sopockiej – MINITECE będzie miała swoją premierę kolejna książka tej autorki, czyli „PRZYGODA NA RAFIE 2”. To kontynuacja opowieści o niezwykłym życiu na jachcie, egzotycznych wyspach i nadzwyczajnych figlach trójki rodzeństwa. Bohaterów książki młodzi czytelnicy mieli już okazję poznać z lektury „PRZYGODY NA RAFIE”.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Moniką Bronicką.

Za sprawą tej książki wraz z autorką wyruszycie w radosny rejs do brzegów Australii.

Biblioteka Sopocka zaprasza do Miniteki
24.04. (wtorek), godz. 17.00
ul. Obrońców Westerplatte 16 Sopot
Wstęp wolny!

 

O KSIĄŻCE

Trójka rodzeństwa zamienia dom na jacht i znów żeglują po Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii. Pół roku na łódce, odrabianie lekcji na morzu i zabawy na bezludnych wyspach to nie tylko rejs, ale też cenna nauka. Morski świat odkrywa przed nimi swoje tajemnice, a czasem zdarzają się też ciekawe przygody na wyspach.

 

W części I sześcioletni Jack opowiadał o spotkaniach z rekinami, płaszczkami, kangurami, żółwiami, meduzami, krabami i kalmarami. Tym razem oczami ośmioletniej Stasi przeżywamy przygody  z krokodylem, gigantycznym granikiem kartoflanym, misiem koala i latającymi lisami. Na piaszczystej wyspie wielkości szkolnej klasy puszcza latawce, z australijską koleżanką przyrządza sałatkę z dzikich kwiatków, a czasem zajada się rybimi oczami, które ponoć najlepiej smakują w rosole!  
Przygoda na rafie to opowieść o rodzeństwie, które poznaje tropikalną australijską przyrodę, a w szczególności jej podwodny świat. To historia o dziecięcych przygodach w krainie egzotycznych zwierząt. Opowieść o rodzinie spędzającej miesiące na jachcie i traktującej go jak własny dom.

Liczne ilustracje obrazują przygody trójki bohaterów, a kolorowanki umożliwią czytelnikowi kreatywne przeniesienie się w świat australijskich barw.

Monika Bronicka – żeglarka, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney (2000) i Atenach (2004), podróżniczka, rzeczoznawca majątkowy, właścicielka szkółki żeglarskiej, mama trójki dzieci. Wraz z Mariuszem Delgasem znają każdą  wyspę i rafę wzdłuż północno wschodniego wybrzeża Australii aż po Cieśninę Torresa. Opłynęli wokół Wyspy Salomona, poznając ludność każdej z wysp. Na Wyspy Trobrianda w Papui Nowej Gwinei dotarli z tablicą pamiątkową ufundowaną przez Muzeum Narodowe i Uniwersytet Jagielloński w hołdzie polskiemu antropologowi Bronisławowi Malinowskiemu, którą wmurowali w wiosce Omarakama, gdzie żył naukowiec. Od dziewięciu lat żeglują wraz z trójką dzieci: Stasią, Jackiem i Tobomą. Część ich przygód można poznać w obu częściach „Przygody na rafie”.
Magdalena Markiewicz - entomolożka specjalizująca się w badaniu motyli, ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży,  autorka książek popularnonaukowych.
Książka jest przeznaczona dla czytelnika w wieku 5 – 10 lat.

www.przygodanarafie.com

 

O AUTORCE

MONIKA BRONICKA – żeglarka, podróżniczka, sportowiec. Przed laty startowała w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000 i Ateny 2004), dziś jest globtroterem przemierzającym wraz z rodziną mile morskie po południowych wodach, rzeczoznawcą majątkowym, właścicielką szkółki żeglarskiej i mamą trójki dzieci. W ubiegłym roku wydała książkę dla najmłodszych czytelników „Przygoda na rafie”, a wkrótce trafi do sprzedaży kolejna publikacja tej autorki, czyli „Przygoda na rafie 2” .

Jeśli chcecie poznać życie rodziny na jachcie, odwiedzić bezludne wyspy i dowiedzieć się, skąd autorka czerpie pomysły na swoje książki – przeczytajcie koniecznie tekst Moniki Bronickiej zamieszczony na znanym blogu o Australii.

http://whereisjuli.com/zeglowanie-na-polnocy-australii/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl