XXII SPOTKANIE MŁODYCH LEDNICA 2000 – 2 czerwca 2018 r.

Już 2 czerwca 2018 roku na Polach Lednickich, u źródeł chrzcielnych Polski, odbędzie się XXII

Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Jestem”. Podczas tegorocznego Spotkania podzielimy się tym, czego nauczyliśmy się od św. Jana Pawła II i od śp. o. Jana W. Góry OP, że Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego”.

JESTEM – HASŁO XXII SPOTKANIA MŁODYCH LEDNICA 2000

2 czerwca na Lednicy będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych. Tylko odkrywając i przyjmując miłość Boga, możemy stawać się bezinteresownym darem dla innych. Można powiedzieć, że tegoroczne Spotkanie będzie podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego Jestem i tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym.

 

 

PLAKAT – ZNACZENIE

 

Wybór padł na ten konkretny plakat, ponieważ opowiada on historię każdego z nas poprzez znaki, które się na nim znajdują. Każdy z nas mógłby znaleźć bliskie sobie symbole lub dorysować swoje. W ten sposób My wszyscy tworzymy ten plakat”. (o. Wojciech Prus OP)

 

 

 

PROGRAM SPOTKANIA

 

8.00 Otwarcie Pól Lednickich

 

Spowiedź

 

12.00 Anioł Pański

 

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

16:00 Konferencja na 3 głosy

 

o. Tomasz Nowak OP, Wojtek Jędrzejewski OP, Tomek Zamorski OP (Dominikanie głoszą na wszystkie sposoby: z beczki/rusztowania/drabiny)

 

16:30 Procesja Orłów

 

17.00 Oficjalne rozpoczęcie XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000

 

 

 

Część I: JESTEM – jak patrzy na mnie Jezus

 

W pierwszej części skupimy się na prawdziwym spojrzeniu na siebie samych, będziemy odkrywać głębię naszego człowieczeństwa. Przeżyjemy Misterium Stworzenia Świata – będzie to widowisko muzyczno-taneczne, które objaśni jedną z najważniejszych prawd o nas, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo samego Boga. Następnie wsłuchując się w opowieść o tym, jak patrzy na nas sam Jezus będziemy wykonywać gesty błogosławienia swoich oczu, ust, rąk itd.

 

 

 

Część II: JESTEM – prawdziwe spojrzenie na siebie i innych

 

W tej części łączymy dwie biblijne historie w jednym przedstawieniu, przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie uzupełniać będzie opowieść o Jonaszu. Misjonarki Miłości będąc żywym przykładem bezinteresownej służby wobec innych dadzą świadectwo. Zwieńczeniem tej części Spotkania będzie gest umywania nóg. Tak jak Chrystus umywał apostołom nogi w wieczerniku, tak młodzi na Polach Lednickich nawzajem będą umywać sobie nogi.

 

 

 

20.00 Eucharystia

 

Godzina św. Jana Pawła II: Ojciec naszej wolności

 

XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Opowiemy o papieżu jako tym, który prowadził nas do wolności. Pola Lednickie to miejsce, w którym Polska się zaczęła, dlatego uczestnicy Spotkania będą błogosławić Ziemię Polską a następnie ucałują ją idąc za przykładem Jana Pawła II.

 

 

 

Część III: JESTEM – nowe narodziny

 

23.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

23.45 Wybór Chrystusa

 

24.00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

 

 

 

GOŚCIE

 

Zaproszenie na XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 przyjęli:

 

- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda - abp Wojciech Polak – Prymas Polski (celebrans Mszy Świętej) - bp Grzegorz Ryś (kazanie) - Misjonarki Miłości

 

 

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie tegorocznego Spotkania: http://www.lednica2000.pl/lednica2018

 

Obejrzyj aktualny spot promujący hasło JESTEM:

 

https://www.youtube.com/watch?v=rukXl6llByY

 

Nasze portale społecznościowe:

 

FACEBOOK - https://www.facebook.com/lednica2000

 

YOU TUBE - https://www.youtube.com/user/lednica2000

 

TWITTER - https://twitter.com/Lednica2000

 

INSTAGRAM - http://instagram.com/spotkanialednica2000

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl