UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

SYCYLIA NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM

Prezentacja multimedialna pt. „Sycylia śladami polskich artystów” oraz sycylijska wystawa fotografii rzeźb Igora Mitoraja „Dzień, zmierzch i noc” Ewy Cichockiej i Magdy Pannert były wydarzeniami towarzyszącymi konferencji naukowej na Uniwersytecie Gdańskim. Tematy zaczerpnięte zostały z książki „Sycylia. Między niebem a morzem” wydanej przez Wydawnictwo „Bernardinum”.

Pracownia Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej na Wydziale Historycznym UG zorganizowała po raz pierwszy bardzo interesującą interdysyplinarną konferencję naukową pt. „Podróż z książką w ręku”. Jej oraganizatorka dr Magdalena Nowak zapowiada, że będzie to wydarzenie cykliczne na gdańskiej uczelni. Przez dwa dni (19-20 października) uczestnicy z całej Polski wygłosili bardzo interesujące referaty w poszczególnych sekcjach, jak np.: impresje literackie, przewodniki, Bliski Wschód, czy kraje nordyckie.

Pierwszego dnia konferencji jej słuchacze uczestniczyli w multimedialnej prezentacji Ewy Cichockiej pt. „Sycylia śladami polskich artystów”, poświęconej trasie po Sycylii, zainspirowanej literaturą i sztuką polskich twórców. Dodajmy, że na podstawie relacji z podróży i badań autorki powstała trasa, prezentowana na gdyńskich KOLOSACH oraz książka pt. „Sycylia. Między niebem a morzem”. Drugiego dnia konferencji autorka wraz z Magdą Pannert otworzyły wystawę swoich fotografii dzieł Igora Mitoraja w Agrigento, a powstałą podczas pleneru na Sycylii. (Część fotografii trafiła także do książki). Wystawa będzie eksponowana na Wydziale Historycznym UG do końca października br., a powstała przy współpracy Studia Dokumentacji Podróżniczej egc, Muzeum UW i Wydziału Historycznego UG

KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

POLECAMY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl