SYCYLIA NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM

Prezentacja multimedialna pt. „Sycylia śladami polskich artystów” oraz sycylijska wystawa fotografii rzeźb Igora Mitoraja „Dzień, zmierzch i noc” Ewy Cichockiej i Magdy Pannert były wydarzeniami towarzyszącymi konferencji naukowej na Uniwersytecie Gdańskim. Tematy zaczerpnięte zostały z książki „Sycylia. Między niebem a morzem” wydanej przez Wydawnictwo „Bernardinum”.

Pracownia Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej na Wydziale Historycznym UG zorganizowała po raz pierwszy bardzo interesującą interdysyplinarną konferencję naukową pt. „Podróż z książką w ręku”. Jej oraganizatorka dr Magdalena Nowak zapowiada, że będzie to wydarzenie cykliczne na gdańskiej uczelni. Przez dwa dni (19-20 października) uczestnicy z całej Polski wygłosili bardzo interesujące referaty w poszczególnych sekcjach, jak np.: impresje literackie, przewodniki, Bliski Wschód, czy kraje nordyckie.

Pierwszego dnia konferencji jej słuchacze uczestniczyli w multimedialnej prezentacji Ewy Cichockiej pt. „Sycylia śladami polskich artystów”, poświęconej trasie po Sycylii, zainspirowanej literaturą i sztuką polskich twórców. Dodajmy, że na podstawie relacji z podróży i badań autorki powstała trasa, prezentowana na gdyńskich KOLOSACH oraz książka pt. „Sycylia. Między niebem a morzem”. Drugiego dnia konferencji autorka wraz z Magdą Pannert otworzyły wystawę swoich fotografii dzieł Igora Mitoraja w Agrigento, a powstałą podczas pleneru na Sycylii. (Część fotografii trafiła także do książki). Wystawa będzie eksponowana na Wydziale Historycznym UG do końca października br., a powstała przy współpracy Studia Dokumentacji Podróżniczej egc, Muzeum UW i Wydziału Historycznego UG

KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

POLECAMY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl