Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Produkty tygodnia
Spacer po starym Starogardzie
Spacer po starym Starogardzie
60,00 zł 30,00 zł
szt.
Reszta świata
Reszta świata
44,00 zł 25,00 zł
szt.
Indie głód Boga
Indie głód Boga
44,90 zł 25,00 zł
szt.
Wiersze wam wieszczę
Wiersze wam wieszczę
30,00 zł 26,00 zł
szt.

SPOTKANIE AUTORSKIE – MONIKA BRONICKA I OPOWIEŚCI Z POŁUDNIOWYCH MÓRZ

W środę, 27 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie gościła MONIKA BRONICKA – żeglarka, podróżniczka, sportowiec. Przed laty startowała w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000 i Ateny 2004), dziś jest globtroterem przemierzającym wraz rodziną mile morskie po południowych wodach, rzeczoznawcą majątkowym i mamą trojki dzieci. Niedawno wydała książkę dla najmłodszych czytelników „Przygoda na rafie”, o której opowiedziała uczestnikom spotkania. Przybyli na nie uczniowie klas II i III Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie wraz ze swoimi nauczycielami. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały australijskich opowieści pani Moniki, obejrzały film o życiu jej rodziny na jachcie, odwiedzaniu bezludnych wysp i nurkowaniu w tropikalnych morzach. Pytań do niezwykłego gościa padało z sali bez liku.

Na dzieci czekała również niespodzianka w postaci konkursu z nagrodami. Egzemplarze „Przygody na rafie” przekazane przez Wydawnictwo „Bernardinum” trafiły do Nikoli i Piotra. Autorka zaś obdarowała wszystkie obecne na spotkaniu dzieci zakładkami do książek, aby jeszcze długo przypominały o tej niecodziennej lekcji w pelplińskiej bibliotece.

 

 

O KSIĄŻCE „PRZYGODA NA RAFIE”

Dom zamieniony na żaglówkę? Wygodne łóżko na bujającą się koję? Plac zabaw na bezludne wyspy i podwodny świat? Pół roku na morzu to dla trójki rodzeństwa czas kreatywnych zabaw oraz obcowania z niezwykłą fauną i florą tropikalnego morza. Spotkanie z rekinami to codzienne wydarzenia, podobnie jak holowanie przez żółwia czy pisanie atramentem z kalmara.

„Przygoda na rafie” to połączenie zwykłego codziennego życia z niezwykłym miejscem. To opowieść o dziecięcych przygodach w świecie ciekawych zwierząt. Opowieść o rodzinie spędzającej miesiące na jachcie i traktującej go jak własny dom.

Narratorem jest sześcioletni Jack, który relacjonuje codzienne wydarzenia z życia na morzu. Spotkanie ze stadem wielkich płaszczek, wypchnięcie zaklinowanego w koralu rekina czy podglądanie kangurów to tylko niektóre z historii ujętych w książce. To niecodzienne, ale realne przygody w autentycznym świecie.

Okazuje się, że – mimo braku zabawek, placów zabaw, telewizora i gier elektronicznych – na morzu nie sposób się nudzić. Wystarczy kreatywność dzieci i otwartość na otaczający świat, by ciekawie spędzać czas.

Organizatorzy spotkania:

Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie

Wydawnictwo „Bernardinum”

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl