SPOTKANIE AUTORSKIE – MONIKA BRONICKA I OPOWIEŚCI Z POŁUDNIOWYCH MÓRZ

W środę, 27 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie gościła MONIKA BRONICKA – żeglarka, podróżniczka, sportowiec. Przed laty startowała w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000 i Ateny 2004), dziś jest globtroterem przemierzającym wraz rodziną mile morskie po południowych wodach, rzeczoznawcą majątkowym i mamą trojki dzieci. Niedawno wydała książkę dla najmłodszych czytelników „Przygoda na rafie”, o której opowiedziała uczestnikom spotkania. Przybyli na nie uczniowie klas II i III Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie wraz ze swoimi nauczycielami. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały australijskich opowieści pani Moniki, obejrzały film o życiu jej rodziny na jachcie, odwiedzaniu bezludnych wysp i nurkowaniu w tropikalnych morzach. Pytań do niezwykłego gościa padało z sali bez liku.

Na dzieci czekała również niespodzianka w postaci konkursu z nagrodami. Egzemplarze „Przygody na rafie” przekazane przez Wydawnictwo „Bernardinum” trafiły do Nikoli i Piotra. Autorka zaś obdarowała wszystkie obecne na spotkaniu dzieci zakładkami do książek, aby jeszcze długo przypominały o tej niecodziennej lekcji w pelplińskiej bibliotece.

 

 

O KSIĄŻCE „PRZYGODA NA RAFIE”

Dom zamieniony na żaglówkę? Wygodne łóżko na bujającą się koję? Plac zabaw na bezludne wyspy i podwodny świat? Pół roku na morzu to dla trójki rodzeństwa czas kreatywnych zabaw oraz obcowania z niezwykłą fauną i florą tropikalnego morza. Spotkanie z rekinami to codzienne wydarzenia, podobnie jak holowanie przez żółwia czy pisanie atramentem z kalmara.

„Przygoda na rafie” to połączenie zwykłego codziennego życia z niezwykłym miejscem. To opowieść o dziecięcych przygodach w świecie ciekawych zwierząt. Opowieść o rodzinie spędzającej miesiące na jachcie i traktującej go jak własny dom.

Narratorem jest sześcioletni Jack, który relacjonuje codzienne wydarzenia z życia na morzu. Spotkanie ze stadem wielkich płaszczek, wypchnięcie zaklinowanego w koralu rekina czy podglądanie kangurów to tylko niektóre z historii ujętych w książce. To niecodzienne, ale realne przygody w autentycznym świecie.

Okazuje się, że – mimo braku zabawek, placów zabaw, telewizora i gier elektronicznych – na morzu nie sposób się nudzić. Wystarczy kreatywność dzieci i otwartość na otaczający świat, by ciekawie spędzać czas.

Organizatorzy spotkania:

Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie

Wydawnictwo „Bernardinum”

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl