Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Produkty tygodnia
Małe cuda Boga
Małe cuda Boga
19,90 zł 10,00 zł
szt.
Jestem na Mszy Świętej. Tajemnica Eucharystii
Jestem na Mszy Świętej. Tajemnica Eucharystii
14,90 zł 10,00 zł
szt.
Lot koło Nagiej Damy
Lot koło Nagiej Damy
45,00 zł 30,00 zł
szt.
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Dywizjon 303
Dywizjon 303
14,90 zł 10,00 zł
szt.
Kaplica Sykstyńska
Kaplica Sykstyńska
69,90 zł 35,00 zł
szt.
Zamyślenia wiejskiego proboszcza
Zamyślenia wiejskiego proboszcza
29,90 zł 26,00 zł
szt.

BOLESNY KAWAŁEK AFRYKI… – „KREW ACZOLI”, KSIĄŻKA CHĘTNIE RECENZOWANA W MEDIACH

Wstrząsające wspomnienia świadków i uczestników jednej z najbardziej przerażających wojen w kraju określanym Perłą Afryki. Autor ukazuje, jak dziesięć lat po koszmarze wygląda życie na północy Ugandy naznaczonej rebelią rozpętaną przez Josepha Kony’ego w imię... Dziesięciu Przykazań? Książka zdradza, co myślą Ugandyjczycy o trzydziestu latach rządów prezydenta Yoweri Museveniego. Stanowi zapis tego, co mówią ludzie poznawani w drodze – ofiary Bożej Armii Oporu i wojsk rządowych.

FRAGMENTY RECENZJI:

Czytając "Krew Aczoli" miałem wrażenie, że stanowi ona doskonałe dopełnienie "Nocnych wędrowców" Wojciecha Jagielskiego i "Dzieci-żołnierze. Kalami idzie na wojnę" Giuseppe Carrisiego. To właśnie wyniki bezpośrednich rozmów, w formule wywiadów pogłębionych, są największą wartością publikacji.
dr hab. Andrzej Polus, Polskie Centrum Studiów Afrykanistycznych

 

 • Czytając "Krew Aczoli" miałem wrażenie, że stanowi ona doskonałe dopełnienie "Nocnych wędrowców" Wojciecha Jagielskiego i "Dzieci-żołnierze. Kalami idzie na wojnę" Giuseppe Carrisiego. To właśnie wyniki bezpośrednich rozmów, w formule wywiadów pogłębionych, są największą wartością publikacji.
  dr hab. Andrzej Polus, Polskie Centrum Studiów Afrykanistycznych

 • Wojna zawsze jest straszna, ale w Afryce straszniejsza. Wie to każdy, kto ją widział, o niej słyszał lub choćby przeczytał „Strategię antylop” Jeana Hatzfelda. Potwierdza to świetna książka Krzysztofa Błażycy o ponad dwudziestoletniej, okrutnej i mało znanej wojnie w Ugandzie. Wstrząsająca i piękna zarazem.
  Tadeusz Biedzki, autor "W piekle eboli", "Dziesięć bram świata"

 • Bolesny kawałek Afryki... Trudna lektura, wciągająca niezwykle, bo wchodzimy w myśli, w serca, w emocje, napisana z uwagę, z empatią, z chęcią zrozumienia, że też to się udziela czytelnikowi... ale lektura jest trudna.
  Dominika Szczawińska, Radio eM, "Misja dla każdego"

 • "... ta historia poraża mocą samych faktów. I zdumiewa, że mimo ogromu cierpienia wiele ofiar ocaliło w sobie dobro... „Krew Aczoli” jest świetnie wykonaną robotą reporterską, pozwalającą spojrzeć na okrucieństwo wojny z różnych perspektyw".
  Szymon Babuchowski, Gość Niedzielny

 • Okrucieństwo nieprawdopodobne. Ta książka jest pełna opisów bardzo graficznych...
  Dariusz Rosiak, Trójka Polskie Radio

 • "Bez znieczulenia o regionie świata i wojnach i ludziach tam, który mało kogo obchodzi. Z szacunkiem i otwartością - najlepsze cechy reportażu!"
  Izabel Dziugieł, recenzja na goodreads.com

 • Bardzo dobry, wiarygodny dokument otwierający oczy na Afrykę zupełnie u nas nie znaną. Czyta się jednym tchem
  opinia Czytelnika

 • „Krew Aczoli” to książka dla ludzi o mocnych nerwach, ale przede wszystkim dla tych, którzy poszukują prawdy. (...) Nie powiem „polecam”, ponieważ nie jest to przyjemna, relaksująca książka, za to na pewno zachęcam do tego, byście po nią sięgnęli. Ze względu na pamięć tych, którzy zginęli, oddając im należny, zaniechany hołd.
  recenzja Autorki bloga "Kto czyta książki, żyje podwójnie"

 • " Krew Aczoli (...) ta książka jest wyrzutem sumienia dla wolnego, demokratycznego, dostatniego świata. Ne da się jej czytać bez emocji i bez przerażenia..." recenzja w Radiu Nadzieja

 • Gratuluje Krzyśkowi odwagi w docieraniu do prawdy, bo potrzebna jest odwaga, żeby wydobyć z ludzi tak wstrząsające historie.
  Judyta Syrek, Stacja 7

 • "Krew Aczoli” to przede wszystkim reporterska opowieść o trwającej ponad dwie dekady okrutnej i zapomnianej wojnie domowej. Rozmaite armie, grupy partyzanckie i frakcje militarne przez lata ścierały się ze sobą, licytując się w dokonywanych rzeziach i okrucieństwach".
  Piotr Drzyzga, wiara.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl