Produkty tygodnia
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Widziałam cuda
Widziałam cuda
34,90 zł 30,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
WYGRAJ KSIĄŻKĘ „GORZKA POMARAŃCZA”

W obu konkursach do wygrania egzemplarze książki Nadii Hamid „Gorzka pomarańcza”.

Zachęcamy do udziału.

 

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2016/10/konkurs-odpowiedz-na-pytanie-i-wygraj.html#more

https://www.facebook.com/blogzksiazkamiktoczyta/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

Autorka książki jest Polką, która w latach 80. ubiegłego wieku wyszła za Libijczyka studiującego w Polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego kraju. Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar.

Dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w swoje życie tamtej przeszłości – przeplatają się z ciekawymi obserwacjami. Oprócz wątków niemal kryminalnych „Gorzka pomarańcza” jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, a zwłaszcza o życiu rodzinnym Libijczyków.

Nadia odzyskała wolność, a swoje pouczające wspomnienia spisała w tej książce. Trafiają one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem Europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z Afryki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl