Produkty tygodnia
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Widziałam cuda
Widziałam cuda
34,90 zł 30,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
NASZA KSIĄŻKA WŚRÓD NAGRODZONYCH

Niezwykle nam miło, że możemy podzielić się z Państwem informacją o sukcesie publikacji wydanej przez „Bernardinum”.

Książka Moniki Rogozińskiej „Lot koło Nagiej Damy” zdobyła nagrodę w konkursie Książka Górska Roku 2016 w kategorii „Wspomnienia i autobiografie” (ex aequo ze wspomnieniami Krzysztofa Wielickiego).

 

Z uzasadnienia Jury:

Lot koło Nagiej Damy”, Monika Rogozińska, Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2016.

 

„To niesamowita historia, którą przedstawia Monika Rogozińska, dziennikarka i członek elitarnego The Explorers Club. Opis zimowej wyprawy na Nanga Parbat, akcji wspinaczkowej czy barwnego obrazu życia w bazie, jest tylko wstępem do właściwie nieznanej historii z czasów wojny. Z bazy pod Nagą Górą przenosimy się do Anglii, do czasów bitwy o Anglię, w której tak znaczącą rolę odegrali polscy piloci. Będziemy też przyglądać się defiladzie zwycięstwa, w której zabrakło miejsca dla Polaków. Następnie przeniesiemy się do Pakistanu, gdzie znów polscy piloci odegrali kluczową rolę w budowie pakistańskich sił powietrznych. To bardzo osobista książka, debiut książkowy autorki. Przesłaniem książki może być cytat: Trzeba wydobywać z niepamięci okruchy rozbitego lustra polskiej historii, żeby następne pokolenia mogły się w nim przejrzeć – z dumą…”

 

 

 

O książce:

Trzęsienie ziemi, lawiny, wypadek alpinisty, akcja ratunkowa w Himalajach – to tylko wstęp do tej zaskakującej historii. Zimowa wyprawa na Nanga Parbat (8125 m) w Pakistanie okazała się dla autorki kluczem do przeszłości i przyszłości. Poszukiwała polskiego pilota, który latał po wojnie w Himalajach, Karakorum, Hindukuszu, przyjaźnił się z maharadżą. To on ją odnalazł. Mieszkał koło miasta Opatrzność…

„Wyruszając w grudniu 1997 roku z alpinistami na Polską Zimową Wyprawę na Nanga Parbat, jako korespondent dziennika Rzeczpospolita, wiedziałam, że uczestniczę w wyjątkowej przygodzie, eksperymencie dziennikarskim – pisze Monika Rogozińska. – Po raz pierwszy ekspedycja miała przesyłać z Himalajów relacje wraz ze zdjęciami przez satelitę. Po raz pierwszy korespondentem długiej, zimowej wyprawy na ośmiotysięczny szczyt miała być kobieta – jedyna w zespole. Moim zadaniem było wwiezienie na teren Kaszmiru, o który spierają się Indie i Pakistan, sprzętu do komunikacji, jakim nie dysponowała żadna z armii tych państw. Uczynienie tego legalnie, lecz dyskretnie. Moja misja nie była tajna. Korespondencje publikowała najbardziej wówczas poważana ogólnopolska gazeta, redakcja umieszczała je z fotografiami na stronie internetowej. Także w wersji angielskojęzycznej.

Dramatyczna wyprawa okazała się zaledwie początkiem historii, która zaważyła nie tylko na moim życiu. (…) Dzięki niej poznałam przyjaźń i miłość, jakimi nigdy wcześniej nie obdarował mnie mężczyzna…”.

Książka o przełamywaniu barier zewnętrznych i wewnętrznych, o poznawaniu świata i ludzi oraz o marzeniach, które czasem spełniają się z nawiązką. Prawdziwa opowieść zapisana po to, by ocalić od zapomnienia losy rodaków wiernych dewizie: Bóg, Honor, Ojczyzna.

 

 

O Autorce:

Monika Rogozińska – dziennikarz, członek The Explorers Club. Absolwentka polonistyki i kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, po studiach pracowała w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Została ratownikiem i przewodnikiem tatrzańskim, przewodniczącą „Solidarności” w schroniskach. Tworzyła dla cudzoziemców programy zwiedzania Polski. Współorganizowała i uczestniczyła w zimowych ekspedycjach na ośmiotysięczne szczyty jako korespondent dziennika Rzeczpospolita, radia, TVP. Organizowała i prowadziła wyprawy otwierające nowe kierunki w światowej turystyce. Współautorka książek, wystaw, publikuje w kraju i za granicą. Jest matką dwóch synów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl