ORIENT EXPRESS – CYKL SPOTKAŃ PODRÓŻNICZYCH W GDAŃSKU

Zapraszam serdecznie na nowy CYKL SPOTKAŃ PODRÓŻNICZYCH W GDAŃSKU – ORIENT EXPRESS.

W kolejne ostatnie piątki miesiąca o godz. 18 wybierać się będziemy w ciekawą podróż.

 

Będą zdjęcia, filmy i opowieści.

 

Zapraszam serdecznie do sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku (Długi Targ 39/40). Pierwsze spotkanie o Birmie już w najbliższy piątek (30.09). Pod patronatem „Poznaj Świat” i z książkami-nagrodami od Wydawnictwa „Bernardinum”.

 

Pozdrawiam serdecznie

ORGANIZATORKA

Ewa Cichocka

 

TRANSFORMACJA PO BIRMAŃSKU

 

Birma i globalizacja. Kontrasty pomiędzy starym światem i birmańską nowoczesnością. Krainę złotych pagód i posągów Buddy w dwóch odsłonach przedstawi prof. Małgorzata Jarmułowicz, naukowiec, podróżniczka i znawca krajów Azji Południowo-Wschodniej.

 

 

 

To pierwsze z cyklu spotkań podróżniczych przy Długim Targu. W ramach programu Otwarty IKM co miesiąc (ostatni piątek miesiąca) zaproszeni goście zaprezentują swoje wyprawy. Będą zdjęcia, filmy, opowieści, a także smaki i zapachy ze świata. Spotkania objął patronatem miesięcznik „Poznaj Świat”.

 

 

Cykl rozpocznie spotkanie z Birmą i z prof. Małgorzata Jarmułowicz, teatrologiem, naukowcem i podróżniczką, znawcą Azji Południowo-Wschodniej. Opowie ona o przemianach cywilizacyjnych Birmy, oglądanej z perspektywy podróży na przestrzeni lat, przebiegającej szlakiem przez Rangun, Mandalay, fantastyczne świątynie w Bagan, gęsto zaludnione okolice jeziora Inle i niedostępne dla cudzoziemców przez lata południowe prowincje Mon i Karen.

Spotkanie ilustrowane będzie fotografiami i filmami z podróży. Konkursowe nagrody dla uczestników spotkania ufundowało Wydawnictwo BERNARDINUM.

 

W październiku uczestnicy spotkania udadzą się z ORIENT EXPRESSEM do Indonezji.

 

 

30 września (piątek) 2016 r., godz. 18

 

Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk Długi Targ 39/40.

 Wstęp wolny!

 

 

PROF. MAŁGORZATA JARMUŁOWICZ: teatrolog, wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim, podróżniczka znawczyni Azji południowo-wschodniej. Autorka szeregu publikacji naukowych i książek, gość i animatorka wystaw i spotkań podróżniczych.

 

Swoje zainteresowania naukowe skupia na teatrze i dramaturgii współczesnej oraz zagadnieniach z kręgu performatyki kulturowej i antropologii widowisk, szczególnie dotyczących tradycji widowiskowych Dalekiego Wschodu. Podróżniczka rozmiłowana w krajach Azji Południowo-Wschodniej, szczególnie w Indonezji. Przez kilkanaście lat odbyła tam wraz z mężem Zygmuntem Leśniakiem wiele podróży, eksplorując ponad dwadzieścia wysp i archipelagów. Kulturę Indonezji zgłębia naukowo i popularyzuje w publikacjach, warsztatach i prelekcjach podróżniczych. Kilkakrotnie była gościem Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników „Kolosy” w Gdyni (laureatka wyróżnienia na „Kolosach 2012” za podróż na wyspy Alor i Sumba).

 

Spotkania podróżnicze z cyklu ORIENT EXPRESS odbywają się w ramach OTWARTY IKM pod patronatem Miesięcznika POZNAJ ŚWIAT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl