Produkty tygodnia
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Widziałam cuda
Widziałam cuda
34,90 zł 30,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
ORIENT EXPRESS – CYKL SPOTKAŃ PODRÓŻNICZYCH W GDAŃSKU

Zapraszam serdecznie na nowy CYKL SPOTKAŃ PODRÓŻNICZYCH W GDAŃSKU – ORIENT EXPRESS.

W kolejne ostatnie piątki miesiąca o godz. 18 wybierać się będziemy w ciekawą podróż.

 

Będą zdjęcia, filmy i opowieści.

 

Zapraszam serdecznie do sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku (Długi Targ 39/40). Pierwsze spotkanie o Birmie już w najbliższy piątek (30.09). Pod patronatem „Poznaj Świat” i z książkami-nagrodami od Wydawnictwa „Bernardinum”.

 

Pozdrawiam serdecznie

ORGANIZATORKA

Ewa Cichocka

 

TRANSFORMACJA PO BIRMAŃSKU

 

Birma i globalizacja. Kontrasty pomiędzy starym światem i birmańską nowoczesnością. Krainę złotych pagód i posągów Buddy w dwóch odsłonach przedstawi prof. Małgorzata Jarmułowicz, naukowiec, podróżniczka i znawca krajów Azji Południowo-Wschodniej.

 

 

 

To pierwsze z cyklu spotkań podróżniczych przy Długim Targu. W ramach programu Otwarty IKM co miesiąc (ostatni piątek miesiąca) zaproszeni goście zaprezentują swoje wyprawy. Będą zdjęcia, filmy, opowieści, a także smaki i zapachy ze świata. Spotkania objął patronatem miesięcznik „Poznaj Świat”.

 

 

Cykl rozpocznie spotkanie z Birmą i z prof. Małgorzata Jarmułowicz, teatrologiem, naukowcem i podróżniczką, znawcą Azji Południowo-Wschodniej. Opowie ona o przemianach cywilizacyjnych Birmy, oglądanej z perspektywy podróży na przestrzeni lat, przebiegającej szlakiem przez Rangun, Mandalay, fantastyczne świątynie w Bagan, gęsto zaludnione okolice jeziora Inle i niedostępne dla cudzoziemców przez lata południowe prowincje Mon i Karen.

Spotkanie ilustrowane będzie fotografiami i filmami z podróży. Konkursowe nagrody dla uczestników spotkania ufundowało Wydawnictwo BERNARDINUM.

 

W październiku uczestnicy spotkania udadzą się z ORIENT EXPRESSEM do Indonezji.

 

 

30 września (piątek) 2016 r., godz. 18

 

Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk Długi Targ 39/40.

 Wstęp wolny!

 

 

PROF. MAŁGORZATA JARMUŁOWICZ: teatrolog, wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim, podróżniczka znawczyni Azji południowo-wschodniej. Autorka szeregu publikacji naukowych i książek, gość i animatorka wystaw i spotkań podróżniczych.

 

Swoje zainteresowania naukowe skupia na teatrze i dramaturgii współczesnej oraz zagadnieniach z kręgu performatyki kulturowej i antropologii widowisk, szczególnie dotyczących tradycji widowiskowych Dalekiego Wschodu. Podróżniczka rozmiłowana w krajach Azji Południowo-Wschodniej, szczególnie w Indonezji. Przez kilkanaście lat odbyła tam wraz z mężem Zygmuntem Leśniakiem wiele podróży, eksplorując ponad dwadzieścia wysp i archipelagów. Kulturę Indonezji zgłębia naukowo i popularyzuje w publikacjach, warsztatach i prelekcjach podróżniczych. Kilkakrotnie była gościem Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników „Kolosy” w Gdyni (laureatka wyróżnienia na „Kolosach 2012” za podróż na wyspy Alor i Sumba).

 

Spotkania podróżnicze z cyklu ORIENT EXPRESS odbywają się w ramach OTWARTY IKM pod patronatem Miesięcznika POZNAJ ŚWIAT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl