DLA WIELBICIELI ŚRÓDZIEMNOMORZA

Książkę „Lampart w pomarańczach. Sycylijskie zapiski kulinarne” Ewy Karoliny Cichockiej poleca autorka bloga PRZESZŁOŚĆ OD KUCHNI.

„Lampart w pomarańczach to przyjemna lektura z faktami i anegdotami w odpowiednich proporcjach, garścią dość prostych przepisów, przyjemnymi dla oka zdjęciami. Na spokojną, wakacyjną lekturę dla wielbicieli Śródziemnomorza – w sam raz”. Tak pisze o książce recenzentka.

A oto cała rekomendacja dostępna na blogu:

https://przeszloscodkuchni.com/2021/07/16/lampart-w-pomaranczach/

O KSIĄŻCE:

Lampart w pomarańczach to propozycja dla tych, którzy pragną zwiedzić Sycylię w sposób nietypowy: szlakiem kulinarnym. Poszukując smaku tej włoskiej wyspy pomiędzy Europą a Afryką, trafimy na barwne i gwarne targi i festy, zwiedzimy tonnary związane z połowem tuńczyków, znajdziemy się na planie filmowym i w pałacu przy książęcym stole. Poznamy proces produkcji oliwy, uprawę winorośli i sekrety popularnej kuchni ulicznej. Dowiemy się, co lubili jadać mafijni bossowie i komisarz Montalbano, a dzięki przepisom zamieszczonym przez autorkę będziemy mogli przyrządzić je sami. Książkę uzupełniają autorskie fotografie i receptury na przystawki i dania główne z warzyw, ryb i owoców morza, nie brakuje też deserów. Jest to propozycja dla tych, którzy lubią kulinarne wędrówki i ciekawostki oraz chcą z prostych składników szybko przygotować dania pachnące morzem i wakacjami.

O AUTORCE:

Ewa Karolina Cichocka – dziennikarka, podróżniczka i organizatorka niebanalnych wyjazdów, m.in. kobiecych wypraw z Fundacji Marka Kamińskiego na Mauritius i Sycylię. Od lat bada Sycylię i polsko-sycylijskie związki artystyczno-literackie. Jest autorką artykułów i fotografii podróżniczych oraz trasy po Sycylii „Śladami polskich artystów”, zaprezentowanej na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY. Wcześniejsze publikacje: Rymowanki Sycylianki, czyli mity z wyspy Słońca (z ilustracjami Ewy Niewadzi), Sycylia. Między niebem a morzem (wyróżnienie w konkursie Magellana na najlepsze publikacje turystyczne w 2016 roku w kategorii „książka podróżnicza”). Lubi opowiadać o kuchni, gotować, ale także jeść. Wciąż jeszcze nie wie, którą z tych czynności lubi najbardziej...

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej

Tu mogą Państwo zakupić książkę „Lampart w pomarańczach. Sycylijskie zapiski kulinarne”.

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Lampart-w-pomaranczach.-Sycylijskie-zapiski-kulinarne/1762

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl