Produkty tygodnia
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Rosja poza Rosją
Rosja poza Rosją
44,90 zł
szt.
Na modlitwie ze św. Ritą
Na modlitwie ze św. Ritą
9,90 zł 8,50 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
Kupuj taniej wybrane tytuły

Ta akcja sprzedażowa to prawdziwa gratka dla mieszkańców Pelplina i okolic.

Każdy, kto do końca lipca br. zgłosi się do Działu Sprzedaży Wydawnictwa „Bernardinum” w Pelplinie z aktualnym numerem „Informatora Pelplińskiego”, będzie mógł zakupić książkę Moniki Rogozińskiej „Lot koło Nagiej Damy” w wyjątkowej cenie 40 zł (zamiast 45 zł).

Kolejna promocyjna oferta już w sierpniu.

Partnerami akcji są Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie oraz „Informator Pelpliński”.

 

Trzęsienie ziemi, lawiny, wypadek alpinisty, akcja ratunkowa w Himalajach – to tylko wstęp do tej zaskakującej historii. Zimowa wyprawa na Nanga Parbat (8125 m) w Pakistanie okazała się dla autorki kluczem do przeszłości i przyszłości. Poszukiwała polskiego pilota, który latał po wojnie w Himalajach, Karakorum, Hindukuszu, przyjaźnił się z maharadżą. To on ją odnalazł. Mieszkał koło miasta Opatrzność…

„Wyruszając w grudniu 1997 roku z alpinistami na Polską Zimową Wyprawę na Nanga Parbat, jako korespondent dziennika Rzeczpospolita, wiedziałam, że uczestniczę w wyjątkowej przygodzie, eksperymencie dziennikarskim – pisze Monika Rogozińska. – Po raz pierwszy ekspedycja miała przesyłać z Himalajów relacje wraz ze zdjęciami przez satelitę. Po raz pierwszy korespondentem długiej, zimowej wyprawy na ośmiotysięczny szczyt miała być kobieta – jedyna w zespole. Moim zadaniem było wwiezienie na teren Kaszmiru, o który spierają się Indie i Pakistan, sprzętu do komunikacji, jakim nie dysponowała żadna z armii tych państw. Uczynienie tego legalnie, lecz dyskretnie. Moja misja nie była tajna. Korespondencje publikowała najbardziej wówczas poważana ogólnopolska gazeta, redakcja umieszczała je z fotografiami na stronie internetowej. Także w wersji angielskojęzycznej.

Dramatyczna wyprawa okazała się zaledwie początkiem historii, która zaważyła nie tylko na moim życiu. (…) Dzięki niej poznałam przyjaźń i miłość, jakimi nigdy wcześniej nie obdarował mnie mężczyzna…”.

Książka o przełamywaniu barier zewnętrznych i wewnętrznych, o poznawaniu świata i ludzi oraz o marzeniach, które czasem spełniają się z nawiązką. Prawdziwa opowieść zapisana po to, by ocalić od zapomnienia losy rodaków wiernych dewizie: Bóg, Honor, Ojczyzna.

 

więcej o książce: http://lotkolonagiejdamy.ksiazki.bernardinum.com.pl/

 

Monika Rogozińska – dziennikarz, członek The Explorers Club. Absolwentka polonistyki i kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, po studiach pracowała w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Została ratownikiem i przewodnikiem tatrzańskim, przewodniczącą „Solidarności” w schroniskach. Tworzyła dla cudzoziemców programy zwiedzania Polski. Współorganizowała i uczestniczyła w zimowych ekspedycjach na ośmiotysięczne szczyty jako korespondent dziennika Rzeczpospolita, radia, TVP. Organizowała i prowadziła wyprawy otwierające nowe kierunki w światowej turystyce. Współautorka książek, wystaw, publikuje w kraju i za granicą. Jest matką dwóch synów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl