SPOTKANIE AUTORSKIE I PROMOCJA KSIĄŻKI EWY KAROLINY CICHOCKIEJ

22 lipca br. o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbędzie się spotkanie autorskie promujące nową książkę Ewy Karoliny Cichockiej „Lampart w pomarańczach. Sycylijskie zapiski kulinarne”. Wstęp wolny.

Więcej informacji i program spotkania:

https://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/5155/lampart-w-pomaranczach-czyli-sycylijskie-zapiski-kulinarne-promocja-ksiazki-ewy

O książce:

„Lampart w pomarańczach” to propozycja dla tych, którzy pragną zwiedzić Sycylię w sposób nietypowy: szlakiem kulinarnym. Poszukując smaku tej włoskiej wyspy pomiędzy Europą a Afryką, trafimy na barwne i gwarne targi i festy, zwiedzimy tonnary związane z połowem tuńczyków, znajdziemy się na planie filmowym i w pałacu przy książęcym stole. Poznamy proces produkcji oliwy, uprawę winorośli i sekrety popularnej kuchni ulicznej. Dowiemy się, co lubili jadać mafijni bossowie i komisarz Montalbano, a dzięki przepisom zamieszczonym przez autorkę będziemy mogli przyrządzić je sami. Książkę uzupełniają autorskie fotografie i receptury na przystawki oraz dania główne z warzyw, ryb i owoców morza, nie brakuje też deserów. Jest to propozycja dla tych, którzy lubią kulinarne wędrówki i ciekawostki oraz chcą z prostych składników szybko przygotować dania pachnące morzem i wakacjami.

 

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej

Tu mogą Państwo dowiedzieć się więcej o tej publikacji i dokonać zakupu:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Lampart-w-pomaranczach.-Sycylijskie-zapiski-kulinarne/1640

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl