KSIĄŻKA W PROMOCYJNEJ CENIE

30 zł zamiast 44,90 zł zapłacicie teraz za książkę „Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy" Krzysztofa Błażycy.

To wstrząsające wspomnienia świadków i uczestników jednej z najbardziej przerażających wojen w kraju określanym Perłą Afryki. Autor ukazuje, jak dziesięć lat po koszmarze wygląda życie na północy Ugandy naznaczonej rebelią rozpętaną przez Josepha Kony’ego w imię... Dziesięciu Przykazań? Książka zdradza, co myślą Ugandyjczycy o trzydziestu latach rządów prezydenta Yoweri Museveniego. Stanowi zapis tego, co mówią ludzie poznawani w drodze – ofiary Bożej Armii Oporu i wojsk rządowych.

Książka warta polecenia szczególnie w kontekście procesu Dominica Ongwena, który 16 stycznia br. stanął przed sędziami Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Ongwen był jednym z głównych dowódców rebelianckiej Armii Oporu Pana, która przez 20 lat terroryzowała północną część Ugandy.

Przeczytacie o tym tu:

https://www.gosc.pl/doc/6718886.Ongwen-skazany-przez-MTK-za-zbrodnie-wojenne?fbclid=IwAR0eRiI4LUcrWEI6EjR76nei95KcTM3CVoSJ3WYVd-n5gvMgGw5NVRmArhA

 

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej

Tu mogą Państwo dowiedzieć się więcej o tej publikacji i dokonać zakupu:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Krew-Aczoli.-Dziesiec-lat-po-zapomnianej-wojnie-na-polnocy-Ugandy/996

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl