OKAZJA – NOWOŚĆ WYDAWNICZA W PROMOCYJNEJ CENIE

Nasza nowość wydawnicza „Sopockie witraże” dostępna jest w księgarni internetowej Wydawnictwa „Bernardinum” w nowej niższej cenie. 40 zł zamiast 45 zł.

Polecamy!

O książce:

Rozwój urbanistyczny Sopotu nastąpił na przełomie XIX i XX wieku. Miasto nabierało charakteru modnego uzdrowiska, piękniało i rozrastało się. Budowano wille, pensjonaty i kamienice, które cechowały secesja oraz eklektyzm. Podążając za panującą modą, zaczęto wprowadzać jako ozdoby budynków secesyjne detale architektoniczne. Jednym z takich detali był witraż.(...)

Witraże, obok wieżyczek i drewnianych werand, są elementami architektonicznymi nie tylko zdobiącymi miasto, ale też zaliczającymi się do dziedzictwa kulturowego Sopotu i powinny zostać zachowane dla przyszłych pokoleń. Trzeba otaczać je szczególną troską i opieką, bo to detale kruche oraz delikatne. Może warto byłoby też nawiązać do tradycji sprzed ponad stu lat i ozdabiać nowo budowane posesje witrażami, aby podtrzymać ciągłość myśli architektonicznej przełomu XIX i XX wieku, a tym samym zachować specyficzny klimat miasta.

(Ze Wstępu)

 

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej

Tu mogą Państwo zakupić książkę https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Sopockie-witraze/1525

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl