Sycylia w Ratuszu

Nie można sobie wyobrazić piękniejszego miejsca na premierę książki w Gdańsku niż wnętrza Ratusza Staromiejskiego - mówi Ewa Cichocka, autorka książki "Sycylia. Między niebem a morzem". Gdańska publiczność spotkała się po raz pierwszy z nowością wydawniczą  Bernardinum w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

 

Publiczność we wnętrzach gdańskiej perły niderlandzkiego manieryzmu rozgrzało w czwartkowy wieczór spotkanie ze słoneczną Sycylią. Były zdjęcia, wspomnienia i interesująca rozmowa o książce, którą poprowadziła prof. Małgorzata Jarmułowicz z UG. Miłą niespodzianką dla gości było mistrzowskie wykonanie "Źródła Aretuzy" Szymanowskiego przez Małgorzatę Skorupę (skrzypce) oraz Andrzeja Siarkiewicza (fortepian), a także kulinarny akcent, przygotowany przez nowo otwartą winiarnię z ratuszowych piwnic "Rada Miasta". Spotkanie autorskie objęła patronatem Claudia Filippi Chodorowska, Konsul Honorowa Włoch w Gdyni.

- Mam nadzieję, że udało mi się namówić gości wieczoru nie tylko do lektury mojej książki, ale także do podróży na Wyspę Słońca - powiedziała po imprezie autorka.

Kolejna okazja na spotkanie z nią, Sycylią i książką w Gdańsku już w piątek 17 czerwca o godz. 18.00 w Empiku w Galerii Bałtyckiej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl