OPOWIEŚĆ O UCZUCIACH, EMOCJACH, BLISKOŚCI

Książkę Barbary Czaykowskiej-Kłoś „Czym chata bogata” poleca Magda Wieteska – dziennikarka, redaktorka i pisarka.

Oto recenzja przygotowana specjalnie dla naszej księgarni internetowej.

Nie lubię gotować, nie oglądam programów kulinarnych, a gdy potrzebuję upichcić coś ekstra, szukam przepisu w sieci. Po książkę Barbary Czaykowskiej-Kłoś sięgnęłam więc nie z potrzeby edukacji kulinarnej, ale dlatego, że zachwyciła mnie pierwsza książka Autorki.

Bo „Historie kuchenne o miłości, rodzinie i sile tradycji”, część 2, to nie tylko porady na temat tego, co, jak i kiedy ugotować, upiec, przyrządzić. To przepiękna opowieść o uczuciach, emocjach, bliskości. O wspólnocie z ludźmi, zwierzętami, przyrodą.

Historie o członkach rodziny, o znajomych, którzy choć odeszli, wciąż są żywi we wspomnieniach pisarki. To opowieści pełne czułości, ale i humoru. Jak ta o zimowych butach sprzed lat, po przeczytaniu której dawno się tak nie śmiałam. Albo wzruszające wspomnienie ocalonych piesków w pewnej sanatoryjnej miejscowości.

Atutem książki jest także jej piękne wydanie – świetnej jakości, duże zdjęcia smakowicie wyglądających potraw i wypieków.

Barbara Czaykowska-Kłoś pisze tak, że chce się czytać jej jeszcze więcej. Dawkowałam więc sobie drugą część „Historii kuchennych…” niemal bez końca. Miło jest spędzać wieczory, zanurzając się w świat pełen magii, którą tworzą przede wszystkim wielka wrażliwość i ciepło Autorki. Nie polecam jednak tej lektury w porze nocnej tym, którzy liczą kalorie. Bo będą mieć nieustającą ochotę na sięganie do lodówki, jak ja!

Magda Wieteska

 

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej

Tu mogą Państwo dowiedzieć się więcej o tej publikacji i dokonać zakupu:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Historie-kuchenne-o-milosci%2C-rodzinie-i-sile-tradycji.-Czym-chata-bogata/1484

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl