KSIĄŻKA NA LATO PAULA ANNA GIERAK „KENIA – HAKUNA KURUDI” JUŻ W SPRZEDAŻY

To kolejna publikacja „Bernardinum” wydana w serii „Biblioteka Poznaj Świat”.

Czy zastanawialiście się czasem, jakie to uczucie znaleźć się nagle w pojedynkę na środku pustyni, pośród niczego, kiedy dookoła tylko wątpliwości, iluzje, niewiadoma? Kiedy w głowie kłębi się mnóstwo pytań. Dokąd iść? Kto nam pomoże? Jak długo jesteśmy w stanie żyć bez możliwości rozwiązania problemu? Życie i czas pokaże.

Co czuje dwudziestodwuletnia dziewczyna kupując bilet do Afryki? Czy jest gotowa, by samotnie wyruszyć na Czarny Ląd? Czy znajdzie racjonalne wytłumaczenie swojej decyzji i wreszcie, jak ten krok wpłynie na jej przyszłość?

Niesamowita książka o tym, że warto sięgać gwiazd, bo marzenia zmieniają nasze życie kierując je na nieznane dotąd tory. Jednak jak wiele jesteśmy w stanie znieść, by osiągnąć wyznaczony cel? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości?

Jak napisała sama autorka, „książka ta jest zadedykowana wszystkim tym, których pasją jest podróżowanie, lecz wciąż brakuje im wiary w siebie”. Gdyby nie ta wiara, dwudziestodwuletnia Paula Gierak zapewne nigdy nie kupiłaby biletu do Nairobi, nie spakowała plecaka i nie wybrała się do Kenii. Zupełnie sama. Ale zrobiła to. Spełniła swoje marzenie i oto jest w Afryce, odkrywając ją po swojemu i chwilami nie wierząc, że to się dzieje naprawdę. Z zapartym tchem ogląda żyrafy, słonie i zebry z pociągu jadącego na wschód kraju, zachwyca się barwnym targiem w Mombasie, kąpie się w Oceanie Indyjskim, w mieście Kisumu rozczarowuje się Jeziorem Wiktorii, w którym… myje się samochody. Ponadto uczy się targować z kierowcami taksówek, gotuje pierogi dla goszczących ją Kenijczyków i zaczyna rozumieć, dlaczego najważniejszym posiłkiem jest ryżowa masa zwana ugali.

Jest w tej podróży miejsce na poznawanie nowych ludzi i nowych zwyczajów, jest miejsce na zabawę i na refleksję, ale także na smutek, strach i tęsknotę za domem, czyli uczucia nieobce chyba każdemu podróżnikowi, nie tylko początkującemu. Bowiem, jak stwierdza autorka, „podróżowanie to nie tylko dalekie wyprawy i rozmowy z ludźmi. Podróż to także wędrówka w głąb własnego umysłu i wbrew pozorom to ona okazuje się najdalsza, najbardziej niebezpieczna i najtrudniejsza. To podróż, z której już nigdy się nie wraca”.

 

więcej o książce: http://kenia.ksiazki.bernardinum.com.pl/

 

Szykuje się nie lada gratka dla tych wszystkich, którzy kochają książki, a chcieliby zaoszczędzić kilka złotych.

Już wkrótce książka „Kenia – hukana kurudi” do nabycia w naszej księgarni internetowej w specjalnej powitalnej cenie.

Promocja potrawa tylko do 13 czerwca. Szczegóły na stronie naszej księgarni oraz w najnowszym numerze Newslettera, który na bieżąco informuje o naszych nowościach i promocjach.

Zachęcamy do prenumeraty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl