JAK ZROBIĆ DOBRY RACHUNEK SUMIENIA

Z pomocą przychodzi broszura ks. Zbigniewa Sobolewskiego „Rachunek sumienia dla młodzieży i dorosłych” wydana przez nasze wydawnictwo.

Cena tej publikacji to tylko 10 zł. Polecamy!

Dar odpuszczenia grzechów został wysłużony przez Chrystusa na krzyżu. Jak zaświadcza św. Paweł: „W Nim mamy odkupienie przez Jego krew – odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski” (Ef 1,7).

Odpuszczenie grzechów jest pierwszym darem, jaki w dniu Zmartwychwstania przyniósł Jezus swoim uczniom zamkniętym w Wieczerniku (J 20,22–23). W sakramencie pokuty i pojednania Bóg przebacza nam grzechy i pozwala nam żyć w świętości dzieci Bożych. Abyśmy owocnie mogli przeżywać dar pojednania z Bogiem, Kościół przypomina o pięciu warunkach tego sakramentu. Należą do nich: 1) rachunek sumienia, 2) żal za grzechy, 3) szczera spowiedź, 4) mocne postanowienie poprawy i 5) zadośćuczynienie za grzechy.

**********

„Gdy wyznajemy nasze grzechy przed Bogiem takimi, jakie są, zawsze doświadczamy łaski wstydu. Wstyd przed Bogiem jest bowiem łaską. Przypomnijmy sobie Piotra, gdy po Jezusowym cudzie nad jeziorem rzekł: «Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem grzesznikiem». Wstydził się swojego grzechu wobec świętości Jezusa Chrystusa”.

 

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej

Tu mogą Państwo zakupić broszurę „Rachunek sumienia dla młodzieży i dorosłych” i zapoznać się z innymi publikacjami ks. Zbigniewa Sobolewskiego

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Rachunek-sumienia-dla-mlodziezy-i-doroslych/1298

 

                                            (Papież Franciszek, Rzym, 25.10.2013)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl