Produkty tygodnia
Śniła mi się miłość
Śniła mi się miłość

25,00 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Jedno lato w Himalajach
Jedno lato w Himalajach

25,00 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 34,90 zł
szt.
Indie. Ład chaosu
Indie. Ład chaosu

40,00 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Niepokalane poczęcie Matki. Arcydzieło Trójcy Przenajświętszej. Zarys mariologii obiektywnej
Niepokalane poczęcie Matki. Arcydzieło Trójcy Przenajświętszej. Zarys mariologii obiektywnej

62,00 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 69,90 zł
szt.
Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Aktualności

Księgarnia internetowa „Bernardinum” – aktualności

Jeśli poszukują Państwo informacji o nowościach w ofercie Wydawnictwa i księgarni internetowej „Bernardinum”, zapraszamy do śledzenia naszych aktualności. Znajdą tu Państwo również zaproszenia na wieczory autorskie z udziałem publikowanych przez nas pisarzy oraz fotorelacje ze spotkań z autorami.

Drodzy Czytelnicy, Klienci, Internauci

W 2016 rok Wydawnictwo „Bernardinum” wkracza z nowymi pomysłami i projektami, które pozwolą nam być jeszcze bliżej naszych odbiorców.
Do takich działań należy partnerstwo w ramach konkursów edukacyjnych organizowanych przez Fundację Orszak Trzech Króli. Dzięki nawiązanej współpracy mamy szansę włączyć się w organizację tego wydarzenia przekazując książki na nagrody dla dzieci, młodzieży, jurorów i wolontariuszy.
Fundacja inicjuje oraz organizuje konkursy promujące wartości kultury narodowej i chrześcijańskiej. Jest to najbardziej skuteczne narzędzie pozwalające dotrzeć do najmłodszych odbiorców: dzieci i młodzieży. Kolejne projekty pokazują, że ich wyobraźnia, inwencja i zaangażowanie nie znają granic. Wystarczy tylko dać im możliwość twórczego działania.
Co roku w konkursach OTK udział bierze ponad 1000 młodych uczestników z całej Polski.

 

 

 

UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wydawnictwo „Bernardinum” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego mają przyjemność zaprosić na spotkanie promujące książkę Władysława Janta-Połczyńskiego „Święty Eustachy”, które odbędzie się we wtorek, 8 grudnia br. o godz. 17 w siedzibie biblioteki przy ul. Pocztowej 7B. Wydarzenie uświetni spotkanie z literaturoznawcą, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego prof. zw. dr. hab. Tadeuszem Linknerem, który książkę opracował i opatrzył wstępem, a to gwarantuje słuchaczom prawdziwą ucztę słowa. Podczas spotkania będzie okazja do zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

 

Zapraszamy Państwa na spotkanie z autorem nowej ksiązki "Pułapka na ptaki" - Adamem Hlebowiczem

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia w Epmiku - Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141.

więcej: https://www.facebook.com/events/1518095498502460/

 

Wieczór w klimacie myśliwskiej powieści, romansów, pasji, tradycji, historii... czyli kolejne jesienne spotkanie z kaszubską literaturą w Dziemianach


W poniedziałek, 23 listopada o godz. 18.00 w sali dziemiańskiego Ośrodka Kultury tutejszy oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zorganizował kolejne spotkanie z kontynuowanego od kilku lat cyklu jesiennych spotkań z kaszubską literaturą.

Tym razem zaproszony prelegent  prof. dr hab. Tadeusz Linkner, przybliżył miłośnikom kaszubszczyzny powieść pt. „Święty Eustachy” Władysława Janta-Połczyńskiego, którą odszukując i opracowując do wydania ocalił tym samym od zapomnienia.

Ta myśliwska powieść jest literackim wspomnieniem z życia leśnika ostatnich lat panowania niemieckiego na Kaszubach. Ukazuje realia życia i pracy w pomorskich borach na pocz. XX w., tuż przed wybuchem I wojny światowej, mówi o czasach które odeszły. O historii tego regionu, losach ludzi kaszubskiej ziemi, wtajemnicza w kuluary administracji leśnej oraz myśliwskiego rzemiosła, ukazując przede wszystkim szacunek do tutejszej przyrody i pasję ludzi związanych z lasem.

Wpleciony w tło historyczne tuż przed wybuchem I wojny św. obrazek z życia młodego leśnika, który dopiero co po ukończeniu nauk, po jakie musiał udać się aż do dalekich Niemiec, melduje się na przydzielonym mu stanowisku w kancelarii kartuskiego nadleśnictwa oraz jego kontakty z nowymi kaszubskimi i niemieckimi sąsiadami pozwalają czytelnikowi na przeniesienie się prawie na żywo w ten okres dziejów na Kaszubach. Jest to odczucie na tyle wiarygodne na ile przekonuje sam fakt, iż autor Władysław Janta-Połczyński pisał o czasach sobie współczesnych i relacjach jakie widział na co dzień.

Lektura powieści jednak jest lekka i przyjemna, w sam raz na długi jesienny lub zimowy wieczór. Wątki miłosnych rozterek młodziutkiego chłopaka i wszechobecność okalającej go jak każdego na Kaszubach przyrody, majestatu pomorskich lasów i zamieszkującej je zwierzyny pozwalają przenieść się czytelnikowi w sam środek pulsującej życiem tamtejszej czarującej kaszubskiej wiosny a jednocześnie poznać warsztat pomorskiego leśnika oraz znane tylko niektórym tajniki myśliwskiego rzemiosła.

Spotkanie w Dziemianach było również możliwością przybliżenia postaci Władysława Janta-Połczyńskiego – pochodzącego z podtucholskiej Wielkiej Komorzy, zaangażowanego miłośnika myślistwa, ziemianina, literata, człowieka, którego działalności polskie łowiectwo wiele zawdzięcza - w tym powstanie Polskiego Związku Myśliwych, myśliwskich czasopism, wystaw, zawodów, a na koniec również literatury związanej z tą tematyką.

Jednym z takich dzieł jest właśnie „Święty Eustachy” - powieść , która powstała z miłości autora do regionu Kaszub.

Organizatorzy spotkania korzystając z tematyki książki, postanowili przybliżyć uczestnikom tematykę związaną z okalającymi Dziemiany pomorskimi borami oraz żywe i kultywowane wśród tutejszych mężczyzn tradycje łowieckie.
Zaprosili do współpracy leśników i myśliwych co pozwoliło stworzyć niepowtarzalny charakter spotkania, pełen ciekawych informacji, atrakcji i wystąpień.

Zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Lipusz p. Zbigniew Lubiński przedstawił rys historii powstawania okolicznych lasów w takim kształcie jaki zachował się do dziś, zapoczątkowany jeszcze przez pruską administrację,  problemy i wyzwania z jakimi borykali się leśnicy by te lasy tworzyć i chronić.
Zaprezentowany przez niego film ukazał uczestnikom urodę kaszubskich borów, ich najpiękniejsze zakątki na terenie lipuskiego nadleśnictwa oraz najcenniejsze pomniki przyrody w okolicy Dziemian.

Niesamowite wrażenie wywarło wystąpienie pracowników nadleśnictwa p. Wojciecha Czajka i p. Szymona Wiśniewskiego, którzy wprowadzili obecnych w tajniki sygnałów łowieckich. Przybliżyli oni specyficzny kod porozumiewania się myśliwych podczas polowań za pomocą dźwięków prezentując wiele z tych pięknych melodii i wyjaśniając znaczenie każdej z nich dla kolejnych etapów organizacji polowania. Opowiedzieli również o tradycjach myśliwskich wciąż pielęgnowanych podczas spotkań na łowach, pełnych szacunku do przyrody i wielowiekowej kultury łowieckiej.

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” przygotowali bogatą wystawę trofeów łowieckich, która zdobiła salę i stała się tłem spotkania. Zaprezentowali nawet wielkiego głuszca, znanego już tylko nielicznym mieszkańcom Pomorza, który jest jednym z „bohaterów” powieści. Udostępnił go ze swojej kolekcji wielki dziemiański pasjonat polowań p. Roman Kołodziejczyk. Dzięki uprzejmości p. Mariusza Kartuszyńskiego z Koła Łowieckiego „Ponowa” prelegent podczas wystąpienia oraz dedykowania kolejnych egzemplarzy książki, które dołączą do kilkudziesięciu kaszubskich biblioteczek domowych w Dziemianach i okolicy, mógł zasiąść na majestatycznym siedzisku z jelenich rogów.

Podczas spotkania nie zabrakło  -jak to u Kaszubów  - muzyki. Obecni na spotkaniu razem śpiewali znane kaszubskie i polskie frantówki wpisujące się w klimat spotkania, takie jak „Hej tu u nas na Kaszëbach”, „Kaszëbsczé jezora, kaszëbsczi las”, „Pojedziemy na łów”, „Hej, hej do kniei” „Jedziemy na polowanie” czy „Szła dzieweczka do laseczka” poprowadzeni przez uczniów p. Zofii Wałdoch” z dziemiańskiej szkoły podstawowej przy akompaniamencie akordeonów p. Jana Żywickiego i Huberta Krych.
Wspólne śpiewy kontynuowano jeszcze długo w wieczór podczas wspólnej biesiady przy bigosie, wędlinach i pasztetach z dziczyzny, swojskim chlebie z kaszubskim smalcem, grzybkach w occie i wypiekach, jakżeby inaczej, z owocami leśnymi.

Mimo przygotowanej radosnej atmosfery i interesującej tematyki spotkania dziemiańscy zrzeszeniowcy nie zapomnieli by na listopadowej wieczornicy cofnąć się pamięcią do drëchów, którzy już na wieczność opuścili szeregi Oddziału ZKP w Dziemianach. Minutą ciszy, wspólną modlitwą i wierszem Henrika Hewelta „Dzéń Zôdëszny”
pochylili się w skupieniu nad wspomnieniem o zmarłych członkach oddziału, ś.p. Hiacenty Dorau, Zygmunta Rompczyka i niedawno zmarłego, pierwszego prezesa i założyciela oddziału Adama Czarnowskiego.

 

W poniedziałek, 30 listopada 2015 r. o godzinie 18 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku przy ul. Korzennej 33/35 odbędzie się spotkanie autorskie z Adamem Hlebowiczem połączone z promocją jego książki „Pułapka na ptaki”.
Serdecznie zapraszamy.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy
zaprasza na spotkania autorskie z Markiem Pindralem
połączone z promocją książki „W cieniu minaretów. Oman”


7.12.2015, godz. 17 – Filia nr 3 dla dorosłych i dla dzieci Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy
8.12.2015, godz. 16.30 – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle
9.12.2015, godz. 17 – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łabiszynie
10.12.2015, godz. 18 – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie
11.12.2015, godz. 16 – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie

Spotkania są dofinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI.

 

Dziemiański oddział ZKP znów zaprasza  na jesienne spotkanie z kaszubską literaturą: promocja powieści  „Święty Eustachy”  Władysława Janta-Połczyńskiego

W poniedziałek, 23 listopada o godz. 18.00 w Sali dziemiańskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Tadeuszem Linknerem, który przybliży nowowydaną powieść pt. „Święty Eustachy” Władysława Janta-Połczyńskiego.
Spotkanie organizuje dziemiański oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z kontynuowanego od kilku lat cyklu jesiennych spotkań z kaszubską literaturą przy współpracy Ośrodka Kultury, Nadleśnictwa Lipusz oraz Koła Łowieckiego „Dzik”.

Powieść ta jest literackim wspomnieniem z życia leśnika ostatnich lat panowania niemieckiego na Kaszubach. Ukazuje realia życia i pracy w pomorskich borach na pocz. XX w., tuż przed wybuchem I wojny światowej, wtajemnicza w kuluary administracji leśnej oraz myśliwskiego rzemiosła, ukazując przede wszystkim szacunek do tutejszej przyrody i pasję ludzi związanych z lasem.

Spotkanie będzie możliwością przybliżenia postaci Władysława Janta-Połczyńskiego – pochodzącego z podtucholskiej Wielkiej Komorzy, wielkiego miłośnika myślistwa, ziemianina, literata, człowieka, którego działalności polskie łowiectwo wiele zawdzięcza - w tym powstanie Polskiego Związku Myśliwych, myśliwskich czasopism, wystaw, zawodów, a na koniec również literatury związanej z tą tematyką.

Jednym z takich dzieł jest właśnie „Święty Eustachy” - powieść , która powstała z miłości do Kaszub i ukazuje czytelnikowi atmosferę życia pracownika kartuskiego nadleśnictwa w czasie niemieckiej administracji w tym regionie.
Jednocześnie jednak lekki, nieco humorystyczny  charakter romansu pozwala na przyjemną i ciekawa lekturę książki, w sam raz na długi listopadowy wieczór.

Podczas spotkania obok wystąpienia prelegenta, który przyczynił się do odszukania i opracowania ponownego wydania książki organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowo wystawę trofeów łowieckich, prezentację sygnałów myśliwskich, projekcję filmu o ochronie okolicznych lasów oraz myśliwski poczęstunek przy wspólnym śpiewie znanych leśnych frantówek, które przypomną uczący się języka kaszubskiego podopieczni p. Zofii Wałdoch z dziemiańskiej szkoły podstawowej.

 

5 listopada o godz. 18 w gdańskim Empiku - w Galerii Bałtyckiej odbyło się spotkanie promujące książkę Tadeusza Biedzkiego "W piekle eboli".

więcej zdjęć na naszym facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=887387897998450&id=326837047386874

30 października o godz. 18 w gdańskim Empiku - w Galerii Bałtyckiej odbyło
się spotkanie promujące książkę Grażyny Paturalskiej "Ubierz (J)Ego".

więcej zdjęć na naszym facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=886332914770615&id=326837047386874

KONFERENCJA  Prasowa na temat pierwszej w świecie książki o przerażającej wyprawie do krajów zarazy pt. „W PIEKLE EBOLI” - 04 listopada tj. środa, g.11.00

Spotkanie odbędzie się 4 listopada, w środę, o godz. 11.00 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8, w Warszawie

Z autorem książki  Tadeuszem Biedzkim, który był tam jedynym polskim i jednym z nielicznych zachodnich reporterów będzie rozmawiać Patrycja Michońska (Radio Plus).   

Reakcje zainteresowane rozmową z autorem w terminie innym niż konferencja proszę o kontakt z p. Kingą Polak- Gieroń tel. 605 340 814, kinga@apgstudio.pl


Informacja na temat książki:
Tytuł: W piekle eboli
Autor: Tadeusz Biedzki  
Wydawca: Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2015 r.

„W piekle eboli" to fascynująca relacja z dramatycznych wydarzeń w Afryce Zachodniej w czasie epidemii śmiertelnego wirusa uzupełniona jest ponad setką znakomitych, czasem przerażających fotografii.

W sparaliżowanej przez ebolę Afryce autor śledzi losy ludzi, uczestniczy w krwawej ofierze animistów, przedziera się przez dżunglę  i lasy namorzynowe, spotyka Polaka – właściciela kopalni diamentów, zostaje przemytnikiem, słucha opowieści o zabijaniu dzieci  i robieniu z ich główek lekarstw, a w głębi dżungli tubylcy opowiadają mu o czarach, duchach i zombie. W prezencie otrzymuje żonę wodza na noc, częstują go pieczenią z małpy i  nietoperza. Widzi męczarnie konających, rozpacz, ale i obojętność wobec śmierci.

Podobnie jak w poprzednich publikacjach TadeuszBiedzki przedstawia niezwykłe historie ludzkie. Pokazuje Afrykę prawdziwą – bez retuszu i politycznej poprawności. Książka jest i podróżnicza, i sensacyjna równocześnie, bo do Gwinei, Sierra Leone i Liberii autor dostaje się przez zieloną granicę i jest tam świadkiem zdumiewających wydarzeń.

To już czwarta od 2012 roku książka tego wybitnego podróżnika i pisarza. Warto przypomnieć, że przed trzema laty „Sen pod baobabem" Biedzkiego został wybrany Podróżniczą książką 2012 roku, wydana w 2013 roku „Zabawka Boga" zachwyciła recenzentów i porównywana była przez nich do dzieła Umberto Eco „Imię róży" oraz „Kodu Leonarda do Vinci" Dana Browna, a autor został za nią uhonorowany kilkoma prestiżowymi nagrodami. Ubiegłoroczne „Dziesięć bram świata" nadal cieszy się niesłabnącą popularnością.

 

Zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Biedzkim, autorem książki "W piekle eboli"

 

Kalendarz promocji książkowych i spotkań z autorami

 

Grażyna Paturalska

„UBIERZ (J)EGO”

– piątek, 30 października 2015 r., godz. 18

Empik Gdańsk,

Galeria Bałtycka

al. Grunwaldzka 141

 

Tadeusz Biedzki

„W PIEKLE EBOLI”

– czwartek, 5 listopada 2015 r., godz. 18

Empik Gdańsk,

Galeria Bałtycka

al. Grunwaldzka 141

 

Władysław Janta-Połczyński

„ŚWIĘTY EUSTACHY” opracowanie i wstęp Tadeusz Linkner

– wtorek, 27 października 2015 r., godz. 17

Biblioteka Miejska im. Konstantego Damrota w Kościerzynie

ul. Rynek 21 

 

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę Grażyny Paturalskiej „Ubierz (J)Ego”

Spotkanie odbędzie się 30 października o godz. 18:00 w gdańskim Empiku - w Galerii Bałtyckiej.

szczegóły: https://www.facebook.com/events/886847291428930/

 

Zapraszamy na tegoroczne 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie które odbędą się w dniach 22-25 X 2015

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska w Hali „Dunaj” nr A5

NASZYMI GOŚĆMI BĘDĄ

- Elżbieta Dzikowska,

- Grażyna Paturalska,

- Elżbieta Ruman,

- Tadeusz Biedzki,

- Wojciech Cejrowski,

- Stefan Czerniecki,

-  Marek Pindral

https://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/19-miedzynarodowe-targi-ksiazki-w-krakowie/o-impreziea6cdf0.html

 

Zapraszamy na XVI Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej!

Zapraszamy na spotkania literackie "Pociąg do podróży", szczegóły w linku poniżej:

https://www.facebook.com/events/1453533081608802/

 

 

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Targi SACROEXPO - stoisko, numer G53 A

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Ruman

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Agatą Dominik

Serdecznie zapraszamy na 6. Warszawskie Targi Książki
14-17 maja 2015, Stadion Narodowy w Warszawie

Stoisko 46 D6

 

Naszymi gośćmi będą:

14-05-2015 (czwartek)

Anna Borecka godz. 11:00 – 13:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Alpinistka-na-autostopie.-Tom-I.-Przez-Karpaty-na-Ararat/791

 

15-05-2015 (piątek)

Tadeusz Biedzki godz. 11:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Dziesiec-bram-swiata/745

Arkady Radosław Fiedler godz. 12:00 – 15:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Chwala-Andow/731

Elżbieta Ruman godz. 16:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Miasto-marzen/801

Stefan Czerniecki godz. 16:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Czekajac-na-Duida.-Sladem-szeptu-amazonskiego-potoku/748

 

16-05-2015 (sobota)

Wojciech Cejrowski godz. 10:00 – 14:30

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/WYSPA-NA-PRERII/797

Andrzej Marceli Cisek godz. 11:00 – 12:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Nieludzka-ziemia-w-oczach-dziecka/751

Stefan Czerniecki godz. 12:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Czekajac-na-Duida.-Sladem-szeptu-amazonskiego-potoku/748

Elżbieta Dzikowska godz. 15:00 – 16:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Bizuteria-swiata-Jewellery-of-the-world/700

Krzysztof Mierzejewski godz. 16:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Skrzydlaci-jezdzcy/793

Anna Czerwińska – Rydel godz. 16:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Sekretnik-Matyldy/290

 

17-05-2015 (niedziela)

Tamara Tokaj godz. 10:00 – 12:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Indie-glod-Boga/774

Piotr Adamczewski godz. 12:00 – 13:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Jest-ser/794

Agata Dominik godz. 12:00 – 15:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Po-drugiej-stronie-lustra.-Jak-byc-ubrana%2C-a-nie-przebrana/799

Elżbieta Dzikowska godz. 15:00 – 16:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Bizuteria-swiata-Jewellery-of-the-world/700

 

Zapraszamy także na spotkanie w Sali seminaryjnej Paryż C w dniu 15 maja o godz. 17:00

Promocja książki Elżbiety Ruman, pt. MIASTO MARZEŃ, najnowszej publikacji z Małgorzatą Kożuchowską.

Promocji towarzyszy rozmowa panelowa, pt:

"Dowód przeciwko eutanazji

 

W spotkaniu wezmą udział:

- honorowy gość prof. Bogdan Chazan,

- Ks. Henryk Zieliński - red. nacz. Tygodnika IDZIEMY

- Agata Puścikowska - dziennikarka Gościa Niedzielnego

- gość specjalny - uwięziony w ciele od ponad 40 lat - Tadeusz Dobek, bohater książki MIASTA MARZEŃ.

Spotkanie poprowadzi Elżbieta Ruman

 

 

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

 

Małgorzata Kożuchowska na promocji książki Elżbiety Ruman „MIASTO MARZEŃ".


Wyjątkową promocję będzie miała najnowsza książka Wydawnictwa „Bernardinum" . Podczas trwających w Warszawie XXI Targów Wydawców Katolickich w promocji książki znanej dziennikarki telewizyjnej Elżbiety Ruman, pt. „Miasto Marzeń" weźmie udział popularna aktorka Małgorzata Kożuchowska. Spotkanie w sobotę 18 kwietnia o godz. 15.00 w sali kinowej Zamku Królewskiego poprowadzi Przemysław Babiarz.

 

Patronatem medialnym objęła publikację Telewizja Polska.

 

 

Aktorka Małgorzata Kożuchowska i autorka książki, dziennikarka Elżbieta Ruman od 10 lat pracują razem w programie Redakcji Katolickiej TVP pt. „My Wy Oni". Pokazują setki niezwykłych, prawdziwych historii, w których miłość przeplata się z nienawiścią, umieranie z powrótem do życia, zbrodnia z przebaczeniem, a cuda i spełniające się najskrytsze marzenia pozwalają dotykać innej, niezwykłej rzeczywistości.
Książka, prezentując nieprawdopodobne chwile, które odmieniły życie wielu osób, przenosi czytelnika do Rzymu, Warszawy, Poznania, Brańszczyka, opisuje obrazy pokonywania lęku i przygodę wchodzenia w miejsca uważane za niedostępne . Osobiste rozmowy i nagłe zwroty akcji przykuwają uwagę i wciągają w świat, którego nie chce się opuszczać.
Elżbieta Ruman – dziennikarka telewizyjna, pisarka i publicystka. Jest autorką filmów dokumentalnych, m.in. „Brat, Przyjaciel, Papież" o papieżu Benedykcie XVI i „Cud na Kostaryce" poświęcony uzdrowionej przez Jana Pawła II matce czworga dzieci Floribeth Mora Diaz. „Cud na Kostaryce" został nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2015 r. Nagrodą im. Macieja Łukasiewicza „za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury". Spod jej pióra wyszło też kilka książek, m.in. „Dotyk Nieba", „Główna rola w teatrze życia", „Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II" oraz setki publikacji, reportaży i felietonów, m.in. w Polskim Radiu i tygodniku „Idziemy". 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek na XXI Targi Wydawców Katolickich które odbędą się w dniach 16 - 19 kwiecień 2015 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę książkową w atrakcyjnej cenie.

 

Zapraszamy również na spotkania z autorami naszych publikacji:

 

Sobota godz. 15:00 – Sala kinowa na Zamku Królewskim

Spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską oraz Elżbietą Ruman autorką książki pt. „Miasto marzeń”. Spotkanie prowadzić będzie Przemysław Babiarz

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Miasto-marzen/801

  

Sobota stoisko nr 129

Spotkanie z autorem książek podróżniczych Stefanem Czernieckim

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Czekajac-na-Duida.-Sladem-szeptu-amazonskiego-potoku/748

 

Niedziela stoisko nr 129

Spotkanie z autorem książek historyczno-podróżniczych Janem Gaciem

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tu-mieszkali-Guaranie.-Podroz-do-swiata%2C-ktorego-juz-nie-ma/778

 

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników podróży na 17. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędzie się 13-15 marca 2015 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia" ul. Kazimierza Górskiego 8.
Stoisko nr 16

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę książkową z serii Biblioteka Poznaj Świat

Zapraszamy także na spotkanie z autorem książki pt. „Tu mieszkali Guaranie"
Panem Janem Gaciem, które odbędzie się w sobotę 14 marca w Sali seminaryjnej o godzinie 18.50 – 19.30

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tu-mieszkali-Guaranie.-Podroz-do-swiata%2C-ktorego-juz-nie-ma/778

 

Pastores - Prenumerata w darze

Wraz z odnawianiem prenumerat PASTORES na 2015 rok przez naszych wiernych czytelników spływają do nas także prośby o dalszą prenumeratę pisma w darze. Proszą misjonarze, księża posługujący na Wschodzie, jak również siostry zakonne ceniące sobie ludzki i duchowy profil naszego kwartalnika. Kiepskie, niestety, mamy na dziś finansowe możliwości ufundowania prenumeraty wszystkim zgłaszającym się... Bylibyśmy szczerze wdzięczni, gdyby co druga czy trzecia osoba z naszej społeczności wpłaciła na ten cel chociaż 2 zł
Czy możemy liczyć na Waszą pomoc?
Fundusz PASTORES 10 8342 0009 2000 1427 2000 0002

Wydawnictwo „Bernardinum", Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu oraz Autor zapraszają na promocję książki:

Abp Henryk Muszyński "Początek wspólnej drogi Dialog katolicko-żydowski w Polsce w latach 1986-1994 "

Spotkanie odbędzie się 14 stycznia (środa) 2015 r.

W programie m.in.
- Przywitanie Gości Ks. Jan Nowak, Dyrektor Fundacji Centrum Wprowadzenie — Ks. dr hab. Józef Kloch, Rzecznik Episkopatu Polski - Jan Paweł II a Żydzi i judaizm (świadectwo) — Ks. Kard. Stanisław Dziwisz
- Pierwsza dekada dialogu katolicko-żydowskiego w Polsce — Ks. Abp Henryk J. Muszyński
- Kościół Polski na drogach dialogu z judaizmem — Ks. Bp Mieczysław Cisło, Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem - Wkład Centrum w dialog chrześcijańsko-żydowski Ks. dr Manfred Deselaers, Centrum Dialogu i Modlitwy
- Wolne głosy zaproszonych Gości, uczestników dialogu


Promocja książki w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu odbywa się w przededniu Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu, który rozpocznie się 15 stycznia 2015 r. wspólną modlitwą chrześcijan i żydów w miejscu zagłady, przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu Auschwitz-Birkenau

 

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o podróżniczych pasjach potomków Arkadego Fiedlera, autora książek wydawanych rzez Wydawnictwo Bernardinum.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/arkady-2-i-3-podroznicy-i-zywe-eksponaty-w-muzeum,154479.html

 

28 listopada gościem Panoramy Dnia w TVP Gdańsk był Tadeusz Biedzki.

Opowiadał o swojej najnowszej książce "Dziesięć bram świata". Zapraszamy do wysłuchania.

http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/28112014-0730/17844858

 

Spotkanie z Tadeuszem Biedzkim

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury na spotkanie z Panem Tadeuszem Biedzkim autorem najnowszej książki podróżniczej pt. „Dziesięć bram świata”

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Dziesiec-bram-swiata/745


Spotkanie odbędzie się w Salonach Empik


Gdańsk - 28 listopada 2014 o godz. 17.30 – Empik Galeria Bałtycka

Katowice – 03 grudnia 2014 o godz.18.00 – Empik Silesia

 

 

 

 

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w 18. Międzynarodowych Targach Książki, które odbędą się w dniach 23-26 października 2014  w Krakowie.


Przygotowaliśmy dla Państwa ciekawą ofertę w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska A4 (Hala Dunaj).
Naszymi gośćmi będą:

23-10-2014 (czwartek)
Elżbieta Dzikowska
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/POLSKA-ZNANA-I-MNIEJ-ZNANA/733

Marcin Rusnarczyk
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Sekrety-kawy.-Poradnik-dla-amatorow-i-profesjonalistow/730

Maciej Przybylski
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/searchquery/zamek+i+ska%C5%82a/1/phot/5?url=zamek,i,ska%C5%82a


24-10-2014 (piątek)
Wojciech Cejrowski
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Podroznik-WC-wydanie-II-poprawione/428

Marcin Rusnarczyk
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Sekrety-kawy.-Poradnik-dla-amatorow-i-profesjonalistow/730


25-10-2014 (sobota)
Wojciech Cejrowski
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Podroznik-WC-wydanie-II-poprawione/428

Stefan Czerniecki
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Czekajac-na-Duida.-Sladem-szeptu-amazonskiego-potoku/748

26-10-2014 (niedziela)
Grażyna Paturalska
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/searchquery/ubierz+dusz%C4%99/1/phot/5?url=ubierz,dusz%C4%99

Tadeusz Biedzki
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Dziesiec-bram-swiata/745

Tomasz Owsiany
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Madagaskar.-Tomek-na-Czerwonej-Wyspie/722

 

 

 

"Ubierz duszę ze sztuką" - 24 sierpnia o godz. 17.00, Glaza Expo Design, Gdańsk, Długi Targ.

"Ubierz duszę ze sztuką" to wydarzenie dla koneserów piękna i subtelności w jednym. Już samo miejsce, w którym się odbywa - jedna z najbardziej prestiżowych trójmiejskich galerii sztuki: GLAZA EXPO DESIGN, jest potwierdzeniem jego najwyższego poziomu. Każdy artysta tworząc jedyne w swoim rodzaju dzieło, nim ono powstanie, zagłębia się do zakamarków swojej duszy, aby wydobyć z niej to, co najpiękniejsze. Tak też się stanie i w tym przypadku: w magicznych i wypełnionych sztuką wnętrzach pojawię się piękne kobiety, które - tak jak na wybiegu swojego życia - zaprezentują swój naturalny wdzięk i siłę kobiecości w autorskiej kolekcji odzieży i torebek za skór naturalnych marki GRACE COLLECTION. W tym wydaniu to niczym druga skóra eleganckiej kobiety. Zaprezentowane kreacje stworzą prawdziwie artystyczny duet z piękną i oryginalną biżuterią autorstwa  Lucyny Draczyńskiej -  LUCREATIVE, która zainspirowana została obrazami polskich artystów.

Sztuka to jednak nie tylko obraz, ale i też słowo, które płynie z głębi serca i nadaje treść i formę temu, co bezimienne i co do tej pory ukryte było gdzieś we wnętrzu. Jako autorka książki "Ubierz duszę" wpisywać w niej będę nie tylko osobiste dedykacje, ale i też podzielę się z uczestnikami wydarzenia moimi inspiracjami na temat mody i stylu, a przede wszystkim umiejętnością odkrywania piękna własnego wnętrza.

Dobra muzyka, wino i przekąski będą doskonałym uzupełnieniem tej duchowej uczty ze sztuką.

Zapraszamy w niedzielę, 24 sierpnia o godz. 17.00, Glaza Expo Design, Gdańsk, Długi Targ.

 
Grażyna Paturalska
Barbara Glaza
Lucyna Draczyńska 

Warszawskie Targi Książki 2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w Warszawskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 22-25 maja 2014 na Stadionie Narodowym.

Przygotowaliśmy dla Państwa ciekawą ofertę w atrakcyjnej cenie.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska 56/D7

Naszymi gośćmi będą:

Jan Gać("El Camino, czyli hiszpańskie wędrowanie")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/El-Camino-czyli-hiszpanskie-wedrowanie/627

Anna Czerwińska-Rydel(książki dla dzieci m.in. "Jak rumianek", "Tajemnica Matyldy", "Sekretnik Matyldy", "Marzenie Matyldy")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Jak-rumianek/599

Stefan Czerniecki("Dalej od Buenos', "Cisza")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Cisza/598

Marek Pindral("Chiny od góry do dołu")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Cisza/598

Andrzej Wodziński("Nasz papież i zamiatacze ulic", "Złote jabłko niezgody")\
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Nasz-papiez-i-zamiatacze-ulic/661

Tadeusz Biedzki("Zabawka Boga")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Zabawka-Boga/663

Maciej Przybylski"Zamek i skała")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Zamek-i-skala/719

Elżbieta Dzikowska("Biżuteria świata, "Tam, gdzie byłam Meksyk, Ameryka Środkowa, Karaiby"
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tam%2C-gdzie-bylam.-Meksyk%2C-Ameryka-Srodkowa%2C-Karaiby/630

Tak było rok temu:
http://www.youtube.com/watch?v=TN-1IjBzeRI#t=229

 

Spotkanie z Grażyną Paturalską w Gdańsku

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników mody! W najbliższą sobotę, 29. marca, w gdańskim Empiku w Galerii Bałtyckiej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z Grażyną Paturalską – wizażystką i stylistką – autorką naszej nowości wydawniczej pt. „Ubierz duszę”. Polecamy! + zdjęcie okładki książki

więcej tutaj: https://www.facebook.com/events/1385724198368145/?fref=ts

 

Zapraszamy na Wrocławski Festiwal Podróżniczy

 

W Familijnej Jedynce (Program I Polskiego Radia) został wyemitowany felieton o PASTORES 62. Zachęcamy do czytania. Więcej pod linkiem:


http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1559,segregacja-plci-przyszloscia-edukacji.html

 

Już dzisiaj w Gdyni zaczynają się i potrwają do niedzieli (9.03.) "Kolosy" - to już XVI Ogólnopolskie spotkanie podróżników, żeglarzy i Alpinistów.

Jak co roku nie zabraknie tam także naszego wydawnictwa - zatem zapraszamy i do zobaczenia!

Szczegóły: http://www.gdynia.pl/wypoczynek/OSPZiA/259_.html

Facebook: https://www.facebook.com/events/232718980246842/?fref=ts

 

W ten wyjątkowy czas wielu radosnych chwil wartych zapamiętania, wielu ciepłych słów, co ogrzeją w zimne wieczory, wielu smacznych potraw, wielu trafionych prezentów i czasu, by w świątecznym zabieganiu sięgnąć po ulubioną książkę

życzy Wydawnictwo Bernardinum

 

17. Targi Książki w Krakowie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 17. Targach Książki w Krakowie, które odbywają się w dniach 24-27 października. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska.


 

Premiera „Zabawki Boga"

16 października br. w salonie Toyoty przy ul. Kolejowej 54 w Katowicach odbyła się ogólnopolska premiera kolejnej książki Tadeusza Biedzkiego – „Zabawka Boga", która ukazała się nakładem naszego wydawnictwa. Jest to sensacyjno-historyczna opowieść o poszukiwaniu niezwykłej pamiątki sprzed 2 tysięcy lat. Akcja toczy się na trzech kontynentach, zaczyna współcześnie, sięga najpierw  połowy I wieku n.e., potem 800 lat wstecz, by znaleźć niesamowite rozwiązanie w XXI wieku. Książka zebrała znakomite recenzje krytyków, którzy porównywali jej klimat do dzieł wybitnych amerykańskich i europejskich pisarzy. Warto przypomnieć, że ubiegłoroczna książka Biedzkiego -„Sen pod baobabem" została wybrana „Podróżniczą książką2012 roku".
Podczas premiery, w której uczestniczyło prawie 300 osób, a którą poprowadził red. Michał Nogaś z radiowej „Trójki" (objęła patronat nad książką), odbyła się rozmowa z autorem, pokaz średniowiecznych walk rycerskich, koncert muzyki dawnej i literacki Hyde Park z udziałem m.in. znanych kabareciarzy śląskich.


 

Współpraca z Ogólnopolskim Systemem Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT

Miło nam poinformować, iż Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o. oraz Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT podjęły współpracę logistyczną i spedycyjną.

W związku z tym, składane przez Państwa w naszym Wydawnictwie zamówienia, dostarczane są przez Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT.

Firma AZYMUT oferuje solidne, szybkie i sprawne realizowanie zamówień. W związku z czym, zamówione przez Państwa publikacje, dostarczane są błyskawicznie.

Mamy nadzieję, iż wprowadzone zmiany, wyjście naprzeciw Państwa potrzebom przyczynią się do rozwoju naszej współpracy z Państwem. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało.

W razie pytań, wątpliwości, służymy pomocą.

 


 

Z dniem  01  września  2013 r.  na  mocy  uchwały  Zgromadzenia  Wspólników  Wydawnictwa  "Bernardinum"  sp.  z o. o.  w  Pelplinie  Pan  Tadeusz Serocki  przestał  pełnić  funkcję Wiceprezesa  Spółki. 

Zarząd wraz z pracownikami wyrażają wdzięczność za jego długoletnią pracę.

 


 

IV Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej  "COSTERINA 2013"

 

XVII Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2013 im. Zbigniewa Kosycarza

Wyróżnienie w kategorii Wydarzenie otrzymał Krzysztof Mania za zdjęcie "Pożegnanie Biskupa Pelplińskiego"

Fot. Krzysztof Mania

 

LAMA WORLD ADVENTURE

Spotkanie z KEVINEM M. CONNOLLY

KEVIN M. CONNOLLY, autor  książki „Drugi rzut oka. Jak świat się na mnie gapił” przebywa w Polsce od 15 do 19 maja. W okresie tym będzie promował tę najnowszą publikację podróżniczą Wydawnictwa Bernardinum, która ukazała się w serii„Biblioteka Poznaj Świat”. Autor spotka  się z licznymi dziennikarzami polskich mediów (kontakt dla mediów: 605340814). Goście odwiedzający Warszawskie Targi Książki, odbywające się na Stadionie Narodowym, będą mogli spotkać się z Kevinem 19 maja od godz. 10.00 do 15.00. Zapraszamy na nasze stoisko w sektorze D4 nr 50.

 

Przedstawiciel handlowy

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.  poszukuje przedstawiciela handlowego  do sprzedaży książek na terenie województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i  małopolskiego.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: kadry@bernardinum.com.pl, tel. 504 257 735.Od 1 maja 2013 roku ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna powołał na funkcję prezesa Wydawnictwa Bernardinum Sp. z o.o. ks. dr. Wojciecha Węckowskiego, który zastąpił po wieloletniej pracy ks. inf. Tadeusza Brzezińskiego.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Warszawskich Targach Książki

, które odbędą się w dniach 16-19 maja 2013 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska w sektorze D4 numer 50

Spotkania z autorami książek podróżniczych:

 

Stefan Czerniecki         17-05-2013         piątek                 12.00 - 19.00

Wojciech Cejrowski       18-05-2013         sobota                10.00 - 19.00

Kevin M. Connolly         19-05-2013        niedziela             10.00 - 15.00

Elżbieta Dzikowska        19-05-2013        niedziela             15.00 - 17.00

 

 

Feniks 2013 dla Wydawnictwa Bernardinum

Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2013 przyznała podczas XIX Targów Wydawców Katolickich nagrodę Feniks 2013 dla Wydawnictwa Bernardinum w Kategorii NAUKI KOŚCIELNE za książkę Rozruch wiary o. Wojciecha Giertycha OP

 

Spotkanie z Krzysztofem Skokiem autorem książki „ROWEREM PRZEZ ŚWIAT”

Piątek od godz. 16.00 (stoisko nr 18)

 

 

15. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników podróży na 15. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędzie się 8-10 marca 2013 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia" ul. Kazimierza Górskiego 8.

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę książkową z serii Biblioteka Poznaj Świat

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników podróży na 17. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędzie się 13-15 marca 2015 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia" ul. Kazimierza Górskiego 8.

Stoisko nr 16

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę książkową z serii Biblioteka Poznaj Świat

 

Zapraszamy także na spotkanie z autorem książki pt. „Tu mieszkali Guaranie”

Panem Janem Gaciem, które odbędzie się w sobotę 14 marca w Sali seminaryjnej o godzinie 18.50 – 19.30

 

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tu-mieszkali-Guaranie.-Podroz-do-swiata%2C-ktorego-juz-nie-ma/778

 

Aktorka Małgorzata Kożuchowska i autorka książki, dziennikarka Elżbieta Ruman od 10 lat pracują razem w programie Redakcji Katolickiej TVP pt. „My Wy Oni”. Pokazują setki niezwykłych, prawdziwych historii, w których miłość przeplata się z nienawiścią, umieranie z powrótem do życia, zbrodnia z przebaczeniem, a cuda i spełniające się najskrytsze marzenia pozwalają dotykać innej, niezwykłej rzeczywistości.

Książka, prezentując nieprawdopodobne chwile, które odmieniły życie wielu osób, przenosi czytelnika do Rzymu, Warszawy, Poznania, Brańszczyka, opisuje obrazy pokonywania lęku i przygodę wchodzenia w miejsca uważane za niedostępne . Osobiste rozmowy i nagłe zwroty akcji przykuwają uwagę i wciągają w świat, którego nie chce się opuszczać.

Elżbieta Ruman – dziennikarka telewizyjna, pisarka i publicystka. Jest autorką filmów dokumentalnych, m.in. „Brat, Przyjaciel, Papież” o papieżu Benedykcie XVI i „Cud na Kostaryce” poświęcony uzdrowionej przez Jana Pawła II matce czworga dzieci Floribeth Mora Diaz. „Cud na Kostaryce” został nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2015 r. Nagrodą im. Macieja Łukasiewicza „za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury”. Spod jej pióra wyszło też kilka książek, m.in. „Dotyk Nieba”, „Główna rola w teatrze życia”, „Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II” oraz setki publikacji, reportaży i felietonów, m.in. w Polskim Radiu i tygodniku „Idziemy”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl