Produkty tygodnia
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Rosja poza Rosją
Rosja poza Rosją
44,90 zł
szt.
Na modlitwie ze św. Ritą
Na modlitwie ze św. Ritą
9,90 zł 8,50 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
Aktualności

Księgarnia internetowa „Bernardinum” – aktualności

Jeśli poszukują Państwo informacji o nowościach w ofercie Wydawnictwa i księgarni internetowej „Bernardinum”, zapraszamy do śledzenia naszych aktualności. Znajdą tu Państwo również zaproszenia na wieczory autorskie z udziałem publikowanych przez nas pisarzy oraz fotorelacje ze spotkań z autorami.

Drodzy Czytelnicy, Klienci, Internauci

W 2016 rok Wydawnictwo „Bernardinum” wkracza z nowymi pomysłami i projektami, które pozwolą nam być jeszcze bliżej naszych odbiorców.
Do takich działań należy partnerstwo w ramach konkursów edukacyjnych organizowanych przez Fundację Orszak Trzech Króli. Dzięki nawiązanej współpracy mamy szansę włączyć się w organizację tego wydarzenia przekazując książki na nagrody dla dzieci, młodzieży, jurorów i wolontariuszy.
Fundacja inicjuje oraz organizuje konkursy promujące wartości kultury narodowej i chrześcijańskiej. Jest to najbardziej skuteczne narzędzie pozwalające dotrzeć do najmłodszych odbiorców: dzieci i młodzieży. Kolejne projekty pokazują, że ich wyobraźnia, inwencja i zaangażowanie nie znają granic. Wystarczy tylko dać im możliwość twórczego działania.
Co roku w konkursach OTK udział bierze ponad 1000 młodych uczestników z całej Polski.

 

 

 

UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wydawnictwo „Bernardinum” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego mają przyjemność zaprosić na spotkanie promujące książkę Władysława Janta-Połczyńskiego „Święty Eustachy”, które odbędzie się we wtorek, 8 grudnia br. o godz. 17 w siedzibie biblioteki przy ul. Pocztowej 7B. Wydarzenie uświetni spotkanie z literaturoznawcą, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego prof. zw. dr. hab. Tadeuszem Linknerem, który książkę opracował i opatrzył wstępem, a to gwarantuje słuchaczom prawdziwą ucztę słowa. Podczas spotkania będzie okazja do zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

 

Zapraszamy Państwa na spotkanie z autorem nowej ksiązki "Pułapka na ptaki" - Adamem Hlebowiczem

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia w Epmiku - Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141.

więcej: https://www.facebook.com/events/1518095498502460/

 

Wieczór w klimacie myśliwskiej powieści, romansów, pasji, tradycji, historii... czyli kolejne jesienne spotkanie z kaszubską literaturą w Dziemianach


W poniedziałek, 23 listopada o godz. 18.00 w sali dziemiańskiego Ośrodka Kultury tutejszy oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zorganizował kolejne spotkanie z kontynuowanego od kilku lat cyklu jesiennych spotkań z kaszubską literaturą.

Tym razem zaproszony prelegent  prof. dr hab. Tadeusz Linkner, przybliżył miłośnikom kaszubszczyzny powieść pt. „Święty Eustachy” Władysława Janta-Połczyńskiego, którą odszukując i opracowując do wydania ocalił tym samym od zapomnienia.

Ta myśliwska powieść jest literackim wspomnieniem z życia leśnika ostatnich lat panowania niemieckiego na Kaszubach. Ukazuje realia życia i pracy w pomorskich borach na pocz. XX w., tuż przed wybuchem I wojny światowej, mówi o czasach które odeszły. O historii tego regionu, losach ludzi kaszubskiej ziemi, wtajemnicza w kuluary administracji leśnej oraz myśliwskiego rzemiosła, ukazując przede wszystkim szacunek do tutejszej przyrody i pasję ludzi związanych z lasem.

Wpleciony w tło historyczne tuż przed wybuchem I wojny św. obrazek z życia młodego leśnika, który dopiero co po ukończeniu nauk, po jakie musiał udać się aż do dalekich Niemiec, melduje się na przydzielonym mu stanowisku w kancelarii kartuskiego nadleśnictwa oraz jego kontakty z nowymi kaszubskimi i niemieckimi sąsiadami pozwalają czytelnikowi na przeniesienie się prawie na żywo w ten okres dziejów na Kaszubach. Jest to odczucie na tyle wiarygodne na ile przekonuje sam fakt, iż autor Władysław Janta-Połczyński pisał o czasach sobie współczesnych i relacjach jakie widział na co dzień.

Lektura powieści jednak jest lekka i przyjemna, w sam raz na długi jesienny lub zimowy wieczór. Wątki miłosnych rozterek młodziutkiego chłopaka i wszechobecność okalającej go jak każdego na Kaszubach przyrody, majestatu pomorskich lasów i zamieszkującej je zwierzyny pozwalają przenieść się czytelnikowi w sam środek pulsującej życiem tamtejszej czarującej kaszubskiej wiosny a jednocześnie poznać warsztat pomorskiego leśnika oraz znane tylko niektórym tajniki myśliwskiego rzemiosła.

Spotkanie w Dziemianach było również możliwością przybliżenia postaci Władysława Janta-Połczyńskiego – pochodzącego z podtucholskiej Wielkiej Komorzy, zaangażowanego miłośnika myślistwa, ziemianina, literata, człowieka, którego działalności polskie łowiectwo wiele zawdzięcza - w tym powstanie Polskiego Związku Myśliwych, myśliwskich czasopism, wystaw, zawodów, a na koniec również literatury związanej z tą tematyką.

Jednym z takich dzieł jest właśnie „Święty Eustachy” - powieść , która powstała z miłości autora do regionu Kaszub.

Organizatorzy spotkania korzystając z tematyki książki, postanowili przybliżyć uczestnikom tematykę związaną z okalającymi Dziemiany pomorskimi borami oraz żywe i kultywowane wśród tutejszych mężczyzn tradycje łowieckie.
Zaprosili do współpracy leśników i myśliwych co pozwoliło stworzyć niepowtarzalny charakter spotkania, pełen ciekawych informacji, atrakcji i wystąpień.

Zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Lipusz p. Zbigniew Lubiński przedstawił rys historii powstawania okolicznych lasów w takim kształcie jaki zachował się do dziś, zapoczątkowany jeszcze przez pruską administrację,  problemy i wyzwania z jakimi borykali się leśnicy by te lasy tworzyć i chronić.
Zaprezentowany przez niego film ukazał uczestnikom urodę kaszubskich borów, ich najpiękniejsze zakątki na terenie lipuskiego nadleśnictwa oraz najcenniejsze pomniki przyrody w okolicy Dziemian.

Niesamowite wrażenie wywarło wystąpienie pracowników nadleśnictwa p. Wojciecha Czajka i p. Szymona Wiśniewskiego, którzy wprowadzili obecnych w tajniki sygnałów łowieckich. Przybliżyli oni specyficzny kod porozumiewania się myśliwych podczas polowań za pomocą dźwięków prezentując wiele z tych pięknych melodii i wyjaśniając znaczenie każdej z nich dla kolejnych etapów organizacji polowania. Opowiedzieli również o tradycjach myśliwskich wciąż pielęgnowanych podczas spotkań na łowach, pełnych szacunku do przyrody i wielowiekowej kultury łowieckiej.

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” przygotowali bogatą wystawę trofeów łowieckich, która zdobiła salę i stała się tłem spotkania. Zaprezentowali nawet wielkiego głuszca, znanego już tylko nielicznym mieszkańcom Pomorza, który jest jednym z „bohaterów” powieści. Udostępnił go ze swojej kolekcji wielki dziemiański pasjonat polowań p. Roman Kołodziejczyk. Dzięki uprzejmości p. Mariusza Kartuszyńskiego z Koła Łowieckiego „Ponowa” prelegent podczas wystąpienia oraz dedykowania kolejnych egzemplarzy książki, które dołączą do kilkudziesięciu kaszubskich biblioteczek domowych w Dziemianach i okolicy, mógł zasiąść na majestatycznym siedzisku z jelenich rogów.

Podczas spotkania nie zabrakło  -jak to u Kaszubów  - muzyki. Obecni na spotkaniu razem śpiewali znane kaszubskie i polskie frantówki wpisujące się w klimat spotkania, takie jak „Hej tu u nas na Kaszëbach”, „Kaszëbsczé jezora, kaszëbsczi las”, „Pojedziemy na łów”, „Hej, hej do kniei” „Jedziemy na polowanie” czy „Szła dzieweczka do laseczka” poprowadzeni przez uczniów p. Zofii Wałdoch” z dziemiańskiej szkoły podstawowej przy akompaniamencie akordeonów p. Jana Żywickiego i Huberta Krych.
Wspólne śpiewy kontynuowano jeszcze długo w wieczór podczas wspólnej biesiady przy bigosie, wędlinach i pasztetach z dziczyzny, swojskim chlebie z kaszubskim smalcem, grzybkach w occie i wypiekach, jakżeby inaczej, z owocami leśnymi.

Mimo przygotowanej radosnej atmosfery i interesującej tematyki spotkania dziemiańscy zrzeszeniowcy nie zapomnieli by na listopadowej wieczornicy cofnąć się pamięcią do drëchów, którzy już na wieczność opuścili szeregi Oddziału ZKP w Dziemianach. Minutą ciszy, wspólną modlitwą i wierszem Henrika Hewelta „Dzéń Zôdëszny”
pochylili się w skupieniu nad wspomnieniem o zmarłych członkach oddziału, ś.p. Hiacenty Dorau, Zygmunta Rompczyka i niedawno zmarłego, pierwszego prezesa i założyciela oddziału Adama Czarnowskiego.

 

W poniedziałek, 30 listopada 2015 r. o godzinie 18 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku przy ul. Korzennej 33/35 odbędzie się spotkanie autorskie z Adamem Hlebowiczem połączone z promocją jego książki „Pułapka na ptaki”.
Serdecznie zapraszamy.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy
zaprasza na spotkania autorskie z Markiem Pindralem
połączone z promocją książki „W cieniu minaretów. Oman”


7.12.2015, godz. 17 – Filia nr 3 dla dorosłych i dla dzieci Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy
8.12.2015, godz. 16.30 – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle
9.12.2015, godz. 17 – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łabiszynie
10.12.2015, godz. 18 – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie
11.12.2015, godz. 16 – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie

Spotkania są dofinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI.

 

Dziemiański oddział ZKP znów zaprasza  na jesienne spotkanie z kaszubską literaturą: promocja powieści  „Święty Eustachy”  Władysława Janta-Połczyńskiego

W poniedziałek, 23 listopada o godz. 18.00 w Sali dziemiańskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Tadeuszem Linknerem, który przybliży nowowydaną powieść pt. „Święty Eustachy” Władysława Janta-Połczyńskiego.
Spotkanie organizuje dziemiański oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z kontynuowanego od kilku lat cyklu jesiennych spotkań z kaszubską literaturą przy współpracy Ośrodka Kultury, Nadleśnictwa Lipusz oraz Koła Łowieckiego „Dzik”.

Powieść ta jest literackim wspomnieniem z życia leśnika ostatnich lat panowania niemieckiego na Kaszubach. Ukazuje realia życia i pracy w pomorskich borach na pocz. XX w., tuż przed wybuchem I wojny światowej, wtajemnicza w kuluary administracji leśnej oraz myśliwskiego rzemiosła, ukazując przede wszystkim szacunek do tutejszej przyrody i pasję ludzi związanych z lasem.

Spotkanie będzie możliwością przybliżenia postaci Władysława Janta-Połczyńskiego – pochodzącego z podtucholskiej Wielkiej Komorzy, wielkiego miłośnika myślistwa, ziemianina, literata, człowieka, którego działalności polskie łowiectwo wiele zawdzięcza - w tym powstanie Polskiego Związku Myśliwych, myśliwskich czasopism, wystaw, zawodów, a na koniec również literatury związanej z tą tematyką.

Jednym z takich dzieł jest właśnie „Święty Eustachy” - powieść , która powstała z miłości do Kaszub i ukazuje czytelnikowi atmosferę życia pracownika kartuskiego nadleśnictwa w czasie niemieckiej administracji w tym regionie.
Jednocześnie jednak lekki, nieco humorystyczny  charakter romansu pozwala na przyjemną i ciekawa lekturę książki, w sam raz na długi listopadowy wieczór.

Podczas spotkania obok wystąpienia prelegenta, który przyczynił się do odszukania i opracowania ponownego wydania książki organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowo wystawę trofeów łowieckich, prezentację sygnałów myśliwskich, projekcję filmu o ochronie okolicznych lasów oraz myśliwski poczęstunek przy wspólnym śpiewie znanych leśnych frantówek, które przypomną uczący się języka kaszubskiego podopieczni p. Zofii Wałdoch z dziemiańskiej szkoły podstawowej.

 

5 listopada o godz. 18 w gdańskim Empiku - w Galerii Bałtyckiej odbyło się spotkanie promujące książkę Tadeusza Biedzkiego "W piekle eboli".

więcej zdjęć na naszym facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=887387897998450&id=326837047386874

30 października o godz. 18 w gdańskim Empiku - w Galerii Bałtyckiej odbyło
się spotkanie promujące książkę Grażyny Paturalskiej "Ubierz (J)Ego".

więcej zdjęć na naszym facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=886332914770615&id=326837047386874

KONFERENCJA  Prasowa na temat pierwszej w świecie książki o przerażającej wyprawie do krajów zarazy pt. „W PIEKLE EBOLI” - 04 listopada tj. środa, g.11.00

Spotkanie odbędzie się 4 listopada, w środę, o godz. 11.00 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8, w Warszawie

Z autorem książki  Tadeuszem Biedzkim, który był tam jedynym polskim i jednym z nielicznych zachodnich reporterów będzie rozmawiać Patrycja Michońska (Radio Plus).   

Reakcje zainteresowane rozmową z autorem w terminie innym niż konferencja proszę o kontakt z p. Kingą Polak- Gieroń tel. 605 340 814, kinga@apgstudio.pl


Informacja na temat książki:
Tytuł: W piekle eboli
Autor: Tadeusz Biedzki  
Wydawca: Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2015 r.

„W piekle eboli" to fascynująca relacja z dramatycznych wydarzeń w Afryce Zachodniej w czasie epidemii śmiertelnego wirusa uzupełniona jest ponad setką znakomitych, czasem przerażających fotografii.

W sparaliżowanej przez ebolę Afryce autor śledzi losy ludzi, uczestniczy w krwawej ofierze animistów, przedziera się przez dżunglę  i lasy namorzynowe, spotyka Polaka – właściciela kopalni diamentów, zostaje przemytnikiem, słucha opowieści o zabijaniu dzieci  i robieniu z ich główek lekarstw, a w głębi dżungli tubylcy opowiadają mu o czarach, duchach i zombie. W prezencie otrzymuje żonę wodza na noc, częstują go pieczenią z małpy i  nietoperza. Widzi męczarnie konających, rozpacz, ale i obojętność wobec śmierci.

Podobnie jak w poprzednich publikacjach TadeuszBiedzki przedstawia niezwykłe historie ludzkie. Pokazuje Afrykę prawdziwą – bez retuszu i politycznej poprawności. Książka jest i podróżnicza, i sensacyjna równocześnie, bo do Gwinei, Sierra Leone i Liberii autor dostaje się przez zieloną granicę i jest tam świadkiem zdumiewających wydarzeń.

To już czwarta od 2012 roku książka tego wybitnego podróżnika i pisarza. Warto przypomnieć, że przed trzema laty „Sen pod baobabem" Biedzkiego został wybrany Podróżniczą książką 2012 roku, wydana w 2013 roku „Zabawka Boga" zachwyciła recenzentów i porównywana była przez nich do dzieła Umberto Eco „Imię róży" oraz „Kodu Leonarda do Vinci" Dana Browna, a autor został za nią uhonorowany kilkoma prestiżowymi nagrodami. Ubiegłoroczne „Dziesięć bram świata" nadal cieszy się niesłabnącą popularnością.

 

Zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Biedzkim, autorem książki "W piekle eboli"

 

Kalendarz promocji książkowych i spotkań z autorami

 

Grażyna Paturalska

„UBIERZ (J)EGO”

– piątek, 30 października 2015 r., godz. 18

Empik Gdańsk,

Galeria Bałtycka

al. Grunwaldzka 141

 

Tadeusz Biedzki

„W PIEKLE EBOLI”

– czwartek, 5 listopada 2015 r., godz. 18

Empik Gdańsk,

Galeria Bałtycka

al. Grunwaldzka 141

 

Władysław Janta-Połczyński

„ŚWIĘTY EUSTACHY” opracowanie i wstęp Tadeusz Linkner

– wtorek, 27 października 2015 r., godz. 17

Biblioteka Miejska im. Konstantego Damrota w Kościerzynie

ul. Rynek 21 

 

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę Grażyny Paturalskiej „Ubierz (J)Ego”

Spotkanie odbędzie się 30 października o godz. 18:00 w gdańskim Empiku - w Galerii Bałtyckiej.

szczegóły: https://www.facebook.com/events/886847291428930/

 

Zapraszamy na tegoroczne 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie które odbędą się w dniach 22-25 X 2015

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska w Hali „Dunaj” nr A5

NASZYMI GOŚĆMI BĘDĄ

- Elżbieta Dzikowska,

- Grażyna Paturalska,

- Elżbieta Ruman,

- Tadeusz Biedzki,

- Wojciech Cejrowski,

- Stefan Czerniecki,

-  Marek Pindral

https://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/19-miedzynarodowe-targi-ksiazki-w-krakowie/o-impreziea6cdf0.html

 

Zapraszamy na XVI Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej!

Zapraszamy na spotkania literackie "Pociąg do podróży", szczegóły w linku poniżej:

https://www.facebook.com/events/1453533081608802/

 

 

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Targi SACROEXPO - stoisko, numer G53 A

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Ruman

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Agatą Dominik

Serdecznie zapraszamy na 6. Warszawskie Targi Książki
14-17 maja 2015, Stadion Narodowy w Warszawie

Stoisko 46 D6

 

Naszymi gośćmi będą:

14-05-2015 (czwartek)

Anna Borecka godz. 11:00 – 13:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Alpinistka-na-autostopie.-Tom-I.-Przez-Karpaty-na-Ararat/791

 

15-05-2015 (piątek)

Tadeusz Biedzki godz. 11:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Dziesiec-bram-swiata/745

Arkady Radosław Fiedler godz. 12:00 – 15:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Chwala-Andow/731

Elżbieta Ruman godz. 16:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Miasto-marzen/801

Stefan Czerniecki godz. 16:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Czekajac-na-Duida.-Sladem-szeptu-amazonskiego-potoku/748

 

16-05-2015 (sobota)

Wojciech Cejrowski godz. 10:00 – 14:30

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/WYSPA-NA-PRERII/797

Andrzej Marceli Cisek godz. 11:00 – 12:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Nieludzka-ziemia-w-oczach-dziecka/751

Stefan Czerniecki godz. 12:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Czekajac-na-Duida.-Sladem-szeptu-amazonskiego-potoku/748

Elżbieta Dzikowska godz. 15:00 – 16:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Bizuteria-swiata-Jewellery-of-the-world/700

Krzysztof Mierzejewski godz. 16:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Skrzydlaci-jezdzcy/793

Anna Czerwińska – Rydel godz. 16:00 – 18:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Sekretnik-Matyldy/290

 

17-05-2015 (niedziela)

Tamara Tokaj godz. 10:00 – 12:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Indie-glod-Boga/774

Piotr Adamczewski godz. 12:00 – 13:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Jest-ser/794

Agata Dominik godz. 12:00 – 15:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Po-drugiej-stronie-lustra.-Jak-byc-ubrana%2C-a-nie-przebrana/799

Elżbieta Dzikowska godz. 15:00 – 16:00

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Bizuteria-swiata-Jewellery-of-the-world/700

 

Zapraszamy także na spotkanie w Sali seminaryjnej Paryż C w dniu 15 maja o godz. 17:00

Promocja książki Elżbiety Ruman, pt. MIASTO MARZEŃ, najnowszej publikacji z Małgorzatą Kożuchowską.

Promocji towarzyszy rozmowa panelowa, pt:

"Dowód przeciwko eutanazji

 

W spotkaniu wezmą udział:

- honorowy gość prof. Bogdan Chazan,

- Ks. Henryk Zieliński - red. nacz. Tygodnika IDZIEMY

- Agata Puścikowska - dziennikarka Gościa Niedzielnego

- gość specjalny - uwięziony w ciele od ponad 40 lat - Tadeusz Dobek, bohater książki MIASTA MARZEŃ.

Spotkanie poprowadzi Elżbieta Ruman

 

 

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

 

Małgorzata Kożuchowska na promocji książki Elżbiety Ruman „MIASTO MARZEŃ".


Wyjątkową promocję będzie miała najnowsza książka Wydawnictwa „Bernardinum" . Podczas trwających w Warszawie XXI Targów Wydawców Katolickich w promocji książki znanej dziennikarki telewizyjnej Elżbiety Ruman, pt. „Miasto Marzeń" weźmie udział popularna aktorka Małgorzata Kożuchowska. Spotkanie w sobotę 18 kwietnia o godz. 15.00 w sali kinowej Zamku Królewskiego poprowadzi Przemysław Babiarz.

 

Patronatem medialnym objęła publikację Telewizja Polska.

 

 

Aktorka Małgorzata Kożuchowska i autorka książki, dziennikarka Elżbieta Ruman od 10 lat pracują razem w programie Redakcji Katolickiej TVP pt. „My Wy Oni". Pokazują setki niezwykłych, prawdziwych historii, w których miłość przeplata się z nienawiścią, umieranie z powrótem do życia, zbrodnia z przebaczeniem, a cuda i spełniające się najskrytsze marzenia pozwalają dotykać innej, niezwykłej rzeczywistości.
Książka, prezentując nieprawdopodobne chwile, które odmieniły życie wielu osób, przenosi czytelnika do Rzymu, Warszawy, Poznania, Brańszczyka, opisuje obrazy pokonywania lęku i przygodę wchodzenia w miejsca uważane za niedostępne . Osobiste rozmowy i nagłe zwroty akcji przykuwają uwagę i wciągają w świat, którego nie chce się opuszczać.
Elżbieta Ruman – dziennikarka telewizyjna, pisarka i publicystka. Jest autorką filmów dokumentalnych, m.in. „Brat, Przyjaciel, Papież" o papieżu Benedykcie XVI i „Cud na Kostaryce" poświęcony uzdrowionej przez Jana Pawła II matce czworga dzieci Floribeth Mora Diaz. „Cud na Kostaryce" został nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2015 r. Nagrodą im. Macieja Łukasiewicza „za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury". Spod jej pióra wyszło też kilka książek, m.in. „Dotyk Nieba", „Główna rola w teatrze życia", „Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II" oraz setki publikacji, reportaży i felietonów, m.in. w Polskim Radiu i tygodniku „Idziemy". 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek na XXI Targi Wydawców Katolickich które odbędą się w dniach 16 - 19 kwiecień 2015 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę książkową w atrakcyjnej cenie.

 

Zapraszamy również na spotkania z autorami naszych publikacji:

 

Sobota godz. 15:00 – Sala kinowa na Zamku Królewskim

Spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską oraz Elżbietą Ruman autorką książki pt. „Miasto marzeń”. Spotkanie prowadzić będzie Przemysław Babiarz

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Miasto-marzen/801

  

Sobota stoisko nr 129

Spotkanie z autorem książek podróżniczych Stefanem Czernieckim

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Czekajac-na-Duida.-Sladem-szeptu-amazonskiego-potoku/748

 

Niedziela stoisko nr 129

Spotkanie z autorem książek historyczno-podróżniczych Janem Gaciem

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tu-mieszkali-Guaranie.-Podroz-do-swiata%2C-ktorego-juz-nie-ma/778

 

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników podróży na 17. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędzie się 13-15 marca 2015 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia" ul. Kazimierza Górskiego 8.
Stoisko nr 16

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę książkową z serii Biblioteka Poznaj Świat

Zapraszamy także na spotkanie z autorem książki pt. „Tu mieszkali Guaranie"
Panem Janem Gaciem, które odbędzie się w sobotę 14 marca w Sali seminaryjnej o godzinie 18.50 – 19.30

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tu-mieszkali-Guaranie.-Podroz-do-swiata%2C-ktorego-juz-nie-ma/778

 

Pastores - Prenumerata w darze

Wraz z odnawianiem prenumerat PASTORES na 2015 rok przez naszych wiernych czytelników spływają do nas także prośby o dalszą prenumeratę pisma w darze. Proszą misjonarze, księża posługujący na Wschodzie, jak również siostry zakonne ceniące sobie ludzki i duchowy profil naszego kwartalnika. Kiepskie, niestety, mamy na dziś finansowe możliwości ufundowania prenumeraty wszystkim zgłaszającym się... Bylibyśmy szczerze wdzięczni, gdyby co druga czy trzecia osoba z naszej społeczności wpłaciła na ten cel chociaż 2 zł
Czy możemy liczyć na Waszą pomoc?
Fundusz PASTORES 10 8342 0009 2000 1427 2000 0002

Wydawnictwo „Bernardinum", Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu oraz Autor zapraszają na promocję książki:

Abp Henryk Muszyński "Początek wspólnej drogi Dialog katolicko-żydowski w Polsce w latach 1986-1994 "

Spotkanie odbędzie się 14 stycznia (środa) 2015 r.

W programie m.in.
- Przywitanie Gości Ks. Jan Nowak, Dyrektor Fundacji Centrum Wprowadzenie — Ks. dr hab. Józef Kloch, Rzecznik Episkopatu Polski - Jan Paweł II a Żydzi i judaizm (świadectwo) — Ks. Kard. Stanisław Dziwisz
- Pierwsza dekada dialogu katolicko-żydowskiego w Polsce — Ks. Abp Henryk J. Muszyński
- Kościół Polski na drogach dialogu z judaizmem — Ks. Bp Mieczysław Cisło, Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem - Wkład Centrum w dialog chrześcijańsko-żydowski Ks. dr Manfred Deselaers, Centrum Dialogu i Modlitwy
- Wolne głosy zaproszonych Gości, uczestników dialogu


Promocja książki w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu odbywa się w przededniu Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu, który rozpocznie się 15 stycznia 2015 r. wspólną modlitwą chrześcijan i żydów w miejscu zagłady, przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu Auschwitz-Birkenau

 

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o podróżniczych pasjach potomków Arkadego Fiedlera, autora książek wydawanych rzez Wydawnictwo Bernardinum.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/arkady-2-i-3-podroznicy-i-zywe-eksponaty-w-muzeum,154479.html

 

28 listopada gościem Panoramy Dnia w TVP Gdańsk był Tadeusz Biedzki.

Opowiadał o swojej najnowszej książce "Dziesięć bram świata". Zapraszamy do wysłuchania.

http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/28112014-0730/17844858

 

Spotkanie z Tadeuszem Biedzkim

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury na spotkanie z Panem Tadeuszem Biedzkim autorem najnowszej książki podróżniczej pt. „Dziesięć bram świata”

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Dziesiec-bram-swiata/745


Spotkanie odbędzie się w Salonach Empik


Gdańsk - 28 listopada 2014 o godz. 17.30 – Empik Galeria Bałtycka

Katowice – 03 grudnia 2014 o godz.18.00 – Empik Silesia

 

 

 

 

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w 18. Międzynarodowych Targach Książki, które odbędą się w dniach 23-26 października 2014  w Krakowie.


Przygotowaliśmy dla Państwa ciekawą ofertę w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska A4 (Hala Dunaj).
Naszymi gośćmi będą:

23-10-2014 (czwartek)
Elżbieta Dzikowska
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/POLSKA-ZNANA-I-MNIEJ-ZNANA/733

Marcin Rusnarczyk
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Sekrety-kawy.-Poradnik-dla-amatorow-i-profesjonalistow/730

Maciej Przybylski
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/searchquery/zamek+i+ska%C5%82a/1/phot/5?url=zamek,i,ska%C5%82a


24-10-2014 (piątek)
Wojciech Cejrowski
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Podroznik-WC-wydanie-II-poprawione/428

Marcin Rusnarczyk
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Sekrety-kawy.-Poradnik-dla-amatorow-i-profesjonalistow/730


25-10-2014 (sobota)
Wojciech Cejrowski
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Podroznik-WC-wydanie-II-poprawione/428

Stefan Czerniecki
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Czekajac-na-Duida.-Sladem-szeptu-amazonskiego-potoku/748

26-10-2014 (niedziela)
Grażyna Paturalska
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/searchquery/ubierz+dusz%C4%99/1/phot/5?url=ubierz,dusz%C4%99

Tadeusz Biedzki
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Dziesiec-bram-swiata/745

Tomasz Owsiany
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Madagaskar.-Tomek-na-Czerwonej-Wyspie/722

 

 

 

"Ubierz duszę ze sztuką" - 24 sierpnia o godz. 17.00, Glaza Expo Design, Gdańsk, Długi Targ.

"Ubierz duszę ze sztuką" to wydarzenie dla koneserów piękna i subtelności w jednym. Już samo miejsce, w którym się odbywa - jedna z najbardziej prestiżowych trójmiejskich galerii sztuki: GLAZA EXPO DESIGN, jest potwierdzeniem jego najwyższego poziomu. Każdy artysta tworząc jedyne w swoim rodzaju dzieło, nim ono powstanie, zagłębia się do zakamarków swojej duszy, aby wydobyć z niej to, co najpiękniejsze. Tak też się stanie i w tym przypadku: w magicznych i wypełnionych sztuką wnętrzach pojawię się piękne kobiety, które - tak jak na wybiegu swojego życia - zaprezentują swój naturalny wdzięk i siłę kobiecości w autorskiej kolekcji odzieży i torebek za skór naturalnych marki GRACE COLLECTION. W tym wydaniu to niczym druga skóra eleganckiej kobiety. Zaprezentowane kreacje stworzą prawdziwie artystyczny duet z piękną i oryginalną biżuterią autorstwa  Lucyny Draczyńskiej -  LUCREATIVE, która zainspirowana została obrazami polskich artystów.

Sztuka to jednak nie tylko obraz, ale i też słowo, które płynie z głębi serca i nadaje treść i formę temu, co bezimienne i co do tej pory ukryte było gdzieś we wnętrzu. Jako autorka książki "Ubierz duszę" wpisywać w niej będę nie tylko osobiste dedykacje, ale i też podzielę się z uczestnikami wydarzenia moimi inspiracjami na temat mody i stylu, a przede wszystkim umiejętnością odkrywania piękna własnego wnętrza.

Dobra muzyka, wino i przekąski będą doskonałym uzupełnieniem tej duchowej uczty ze sztuką.

Zapraszamy w niedzielę, 24 sierpnia o godz. 17.00, Glaza Expo Design, Gdańsk, Długi Targ.

 
Grażyna Paturalska
Barbara Glaza
Lucyna Draczyńska 

Warszawskie Targi Książki 2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w Warszawskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 22-25 maja 2014 na Stadionie Narodowym.

Przygotowaliśmy dla Państwa ciekawą ofertę w atrakcyjnej cenie.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska 56/D7

Naszymi gośćmi będą:

Jan Gać("El Camino, czyli hiszpańskie wędrowanie")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/El-Camino-czyli-hiszpanskie-wedrowanie/627

Anna Czerwińska-Rydel(książki dla dzieci m.in. "Jak rumianek", "Tajemnica Matyldy", "Sekretnik Matyldy", "Marzenie Matyldy")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Jak-rumianek/599

Stefan Czerniecki("Dalej od Buenos', "Cisza")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Cisza/598

Marek Pindral("Chiny od góry do dołu")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Cisza/598

Andrzej Wodziński("Nasz papież i zamiatacze ulic", "Złote jabłko niezgody")\
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Nasz-papiez-i-zamiatacze-ulic/661

Tadeusz Biedzki("Zabawka Boga")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Zabawka-Boga/663

Maciej Przybylski"Zamek i skała")
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Zamek-i-skala/719

Elżbieta Dzikowska("Biżuteria świata, "Tam, gdzie byłam Meksyk, Ameryka Środkowa, Karaiby"
http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tam%2C-gdzie-bylam.-Meksyk%2C-Ameryka-Srodkowa%2C-Karaiby/630

Tak było rok temu:
http://www.youtube.com/watch?v=TN-1IjBzeRI#t=229

 

Spotkanie z Grażyną Paturalską w Gdańsku

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników mody! W najbliższą sobotę, 29. marca, w gdańskim Empiku w Galerii Bałtyckiej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z Grażyną Paturalską – wizażystką i stylistką – autorką naszej nowości wydawniczej pt. „Ubierz duszę”. Polecamy! + zdjęcie okładki książki

więcej tutaj: https://www.facebook.com/events/1385724198368145/?fref=ts

 

Zapraszamy na Wrocławski Festiwal Podróżniczy

 

W Familijnej Jedynce (Program I Polskiego Radia) został wyemitowany felieton o PASTORES 62. Zachęcamy do czytania. Więcej pod linkiem:


http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1559,segregacja-plci-przyszloscia-edukacji.html

 

Już dzisiaj w Gdyni zaczynają się i potrwają do niedzieli (9.03.) "Kolosy" - to już XVI Ogólnopolskie spotkanie podróżników, żeglarzy i Alpinistów.

Jak co roku nie zabraknie tam także naszego wydawnictwa - zatem zapraszamy i do zobaczenia!

Szczegóły: http://www.gdynia.pl/wypoczynek/OSPZiA/259_.html

Facebook: https://www.facebook.com/events/232718980246842/?fref=ts

 

W ten wyjątkowy czas wielu radosnych chwil wartych zapamiętania, wielu ciepłych słów, co ogrzeją w zimne wieczory, wielu smacznych potraw, wielu trafionych prezentów i czasu, by w świątecznym zabieganiu sięgnąć po ulubioną książkę

życzy Wydawnictwo Bernardinum

 

17. Targi Książki w Krakowie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 17. Targach Książki w Krakowie, które odbywają się w dniach 24-27 października. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska.


 

Premiera „Zabawki Boga"

16 października br. w salonie Toyoty przy ul. Kolejowej 54 w Katowicach odbyła się ogólnopolska premiera kolejnej książki Tadeusza Biedzkiego – „Zabawka Boga", która ukazała się nakładem naszego wydawnictwa. Jest to sensacyjno-historyczna opowieść o poszukiwaniu niezwykłej pamiątki sprzed 2 tysięcy lat. Akcja toczy się na trzech kontynentach, zaczyna współcześnie, sięga najpierw  połowy I wieku n.e., potem 800 lat wstecz, by znaleźć niesamowite rozwiązanie w XXI wieku. Książka zebrała znakomite recenzje krytyków, którzy porównywali jej klimat do dzieł wybitnych amerykańskich i europejskich pisarzy. Warto przypomnieć, że ubiegłoroczna książka Biedzkiego -„Sen pod baobabem" została wybrana „Podróżniczą książką2012 roku".
Podczas premiery, w której uczestniczyło prawie 300 osób, a którą poprowadził red. Michał Nogaś z radiowej „Trójki" (objęła patronat nad książką), odbyła się rozmowa z autorem, pokaz średniowiecznych walk rycerskich, koncert muzyki dawnej i literacki Hyde Park z udziałem m.in. znanych kabareciarzy śląskich.


 

Współpraca z Ogólnopolskim Systemem Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT

Miło nam poinformować, iż Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o. oraz Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT podjęły współpracę logistyczną i spedycyjną.

W związku z tym, składane przez Państwa w naszym Wydawnictwie zamówienia, dostarczane są przez Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT.

Firma AZYMUT oferuje solidne, szybkie i sprawne realizowanie zamówień. W związku z czym, zamówione przez Państwa publikacje, dostarczane są błyskawicznie.

Mamy nadzieję, iż wprowadzone zmiany, wyjście naprzeciw Państwa potrzebom przyczynią się do rozwoju naszej współpracy z Państwem. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało.

W razie pytań, wątpliwości, służymy pomocą.

 


 

Z dniem  01  września  2013 r.  na  mocy  uchwały  Zgromadzenia  Wspólników  Wydawnictwa  "Bernardinum"  sp.  z o. o.  w  Pelplinie  Pan  Tadeusz Serocki  przestał  pełnić  funkcję Wiceprezesa  Spółki. 

Zarząd wraz z pracownikami wyrażają wdzięczność za jego długoletnią pracę.

 


 

IV Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej  "COSTERINA 2013"

 

XVII Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2013 im. Zbigniewa Kosycarza

Wyróżnienie w kategorii Wydarzenie otrzymał Krzysztof Mania za zdjęcie "Pożegnanie Biskupa Pelplińskiego"

Fot. Krzysztof Mania

 

LAMA WORLD ADVENTURE

Spotkanie z KEVINEM M. CONNOLLY

KEVIN M. CONNOLLY, autor  książki „Drugi rzut oka. Jak świat się na mnie gapił” przebywa w Polsce od 15 do 19 maja. W okresie tym będzie promował tę najnowszą publikację podróżniczą Wydawnictwa Bernardinum, która ukazała się w serii„Biblioteka Poznaj Świat”. Autor spotka  się z licznymi dziennikarzami polskich mediów (kontakt dla mediów: 605340814). Goście odwiedzający Warszawskie Targi Książki, odbywające się na Stadionie Narodowym, będą mogli spotkać się z Kevinem 19 maja od godz. 10.00 do 15.00. Zapraszamy na nasze stoisko w sektorze D4 nr 50.

 

Przedstawiciel handlowy

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.  poszukuje przedstawiciela handlowego  do sprzedaży książek na terenie województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i  małopolskiego.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: kadry@bernardinum.com.pl, tel. 504 257 735.Od 1 maja 2013 roku ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna powołał na funkcję prezesa Wydawnictwa Bernardinum Sp. z o.o. ks. dr. Wojciecha Węckowskiego, który zastąpił po wieloletniej pracy ks. inf. Tadeusza Brzezińskiego.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Warszawskich Targach Książki

, które odbędą się w dniach 16-19 maja 2013 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska w sektorze D4 numer 50

Spotkania z autorami książek podróżniczych:

 

Stefan Czerniecki         17-05-2013         piątek                 12.00 - 19.00

Wojciech Cejrowski       18-05-2013         sobota                10.00 - 19.00

Kevin M. Connolly         19-05-2013        niedziela             10.00 - 15.00

Elżbieta Dzikowska        19-05-2013        niedziela             15.00 - 17.00

 

 

Feniks 2013 dla Wydawnictwa Bernardinum

Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2013 przyznała podczas XIX Targów Wydawców Katolickich nagrodę Feniks 2013 dla Wydawnictwa Bernardinum w Kategorii NAUKI KOŚCIELNE za książkę Rozruch wiary o. Wojciecha Giertycha OP

 

Spotkanie z Krzysztofem Skokiem autorem książki „ROWEREM PRZEZ ŚWIAT”

Piątek od godz. 16.00 (stoisko nr 18)

 

 

15. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników podróży na 15. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędzie się 8-10 marca 2013 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia" ul. Kazimierza Górskiego 8.

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę książkową z serii Biblioteka Poznaj Świat

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników podróży na 17. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędzie się 13-15 marca 2015 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia" ul. Kazimierza Górskiego 8.

Stoisko nr 16

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę książkową z serii Biblioteka Poznaj Świat

 

Zapraszamy także na spotkanie z autorem książki pt. „Tu mieszkali Guaranie”

Panem Janem Gaciem, które odbędzie się w sobotę 14 marca w Sali seminaryjnej o godzinie 18.50 – 19.30

 

http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tu-mieszkali-Guaranie.-Podroz-do-swiata%2C-ktorego-juz-nie-ma/778

 

Aktorka Małgorzata Kożuchowska i autorka książki, dziennikarka Elżbieta Ruman od 10 lat pracują razem w programie Redakcji Katolickiej TVP pt. „My Wy Oni”. Pokazują setki niezwykłych, prawdziwych historii, w których miłość przeplata się z nienawiścią, umieranie z powrótem do życia, zbrodnia z przebaczeniem, a cuda i spełniające się najskrytsze marzenia pozwalają dotykać innej, niezwykłej rzeczywistości.

Książka, prezentując nieprawdopodobne chwile, które odmieniły życie wielu osób, przenosi czytelnika do Rzymu, Warszawy, Poznania, Brańszczyka, opisuje obrazy pokonywania lęku i przygodę wchodzenia w miejsca uważane za niedostępne . Osobiste rozmowy i nagłe zwroty akcji przykuwają uwagę i wciągają w świat, którego nie chce się opuszczać.

Elżbieta Ruman – dziennikarka telewizyjna, pisarka i publicystka. Jest autorką filmów dokumentalnych, m.in. „Brat, Przyjaciel, Papież” o papieżu Benedykcie XVI i „Cud na Kostaryce” poświęcony uzdrowionej przez Jana Pawła II matce czworga dzieci Floribeth Mora Diaz. „Cud na Kostaryce” został nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2015 r. Nagrodą im. Macieja Łukasiewicza „za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury”. Spod jej pióra wyszło też kilka książek, m.in. „Dotyk Nieba”, „Główna rola w teatrze życia”, „Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II” oraz setki publikacji, reportaży i felietonów, m.in. w Polskim Radiu i tygodniku „Idziemy”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl