Produkty tygodnia
Jeep - Moja wielka przygoda
Jeep - Moja wielka przygoda
44,00 zł 30,00 zł
szt.
Kenia - Hakuna Kurudi
Kenia - Hakuna Kurudi
45,00 zł 30,00 zł
szt.
Przygoda na rafie
Przygoda na rafie
24,90 zł 21,00 zł
szt.
Żuławy. Niezwykła kraina
Żuławy. Niezwykła kraina
44,90 zł 40,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wychowawcza funkcja kultury według ks. Janusza Pasierba

Cena: 26,00 zł 26.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

W tej książce, dysertacją doktorską, ks. Wojciech Korzeniak pyta o wychowawczą funkcję kultury. Pewnie trzeba najpierw powiedzieć, abstrahując od problemu rozprawy, że wychowanie jest owocem kultury. Trudno sobie bowiem inaczej wyobrazić miejsce człowieka w ludzkiej społeczności. Tak rozumiana kultura, jako owoc dobrego wychowania, nie jest wartością martwą. Przebija się do kolejnych dziedzin życia i do ciągle nowych ludzi, dla których – od ludzi przez ludzi stworzona, staje się nową szansą dla godnego życia. Można więc powiedzieć, że człowiek tworzy kulturę, ale i kultura tworzy człowieka(…)

 

   

Praca ks. dr. Wojciecha Korzeniska zasługuje na wysoką i jednoznacznie pozytywną ocenę, tak pod względem merytorycznym, jak i od strony metodycznej. Jest to dzieło charakteryzujące się nowością ujęcia i treści, w pełni zasługujące na opublikowanie w formie książkowej.

 

Ks. prof. UKSW dr hab. Stanisław Dziekoński

 

Niniejsza książka jest oryginalną, w pełni samodzielną i dojrzałą monografią naukową. Stanowi poważne osiągnięcie naukowo-badawcze we współczesnej katechetyce. Wypełnia też poważną lukę w polskiej literaturze katechetycznej oraz otwiera pole do dalszych tego rodzaju badań i poszukiwań naukowych. Zaprezentowany został w niej poprawny i solidny warsztat naukowy, świadczący o umiejętnościach badawczych jej Autora.

 

Ks. dr hab. Andrzej Kiciński, KUL

 

Dane techniczne

Autor ks. Wojciech Korzeniak
Rok wydania 2009
Oprawa twarda
Liczba stron 316
Format 148 x 210
ISBN 978-83-7380-768-6
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl