Produkty tygodnia
Dywizjon 303 (oprawa miękka)
Dywizjon 303 (oprawa miękka)
15,00 zł 10,00 zł
szt.
Weź swój Krzyż
Weź swój Krzyż
19,00 zł 15,00 zł
szt.
Pastores nr 72(3)2016 - Miłosierni
Pastores nr 72(3)2016 - Miłosierni
17,00 zł 10,00 zł
szt.
SINIAKI. HISTORIE ZRANIONYCH KOBIET
SINIAKI. HISTORIE ZRANIONYCH KOBIET
19,90 zł 10,00 zł
szt.
100 dróg ku byciu szczęśliwszym
100 dróg ku byciu szczęśliwszym
19,90 zł 10,00 zł
szt.
Kalwaria Życia
Kalwaria Życia
115,00 zł 45,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wakacje z cudami. Dziennik duchowej przemiany na drodze Św. Jakuba

Cena: 44,00 zł 44.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

,,Wakacje z cudami. Dziennik duchowej przemiany na drodze Św. Jakuba” to nie tylko notatki z wędrówki, opis hiszpańskich krajobrazów i notowanie na gorąco wrażenia. To także podróż w głąb, analiza aktualnych przeżyć i powracających wspomnień; to próba znalezienia sensu w zawiłym labiryncie własnego losu. Najważniejsze jednak jest przesłanie tej książki: przekonanie, że wiara i wytrwałość potrafią czynić cuda.

 

 

 

Jan Armatorski (ur. 1959) pochodzi z rodziny kaszubskiej. Losy rzuciły go jednak daleko od rodzinnych Kaszub. Od dwudziestu pięciu lat mieszka z rodziną we Freiburgu na południu Niemiec. Jest właścicielem hotelu i pensjonatu. Uczestniczy aktywnie w życiu miejscowej Polonii.
 
Recenzje:
Droga świętego Jakuba to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej najprawdopodobniej znajduje się ciało świętego Jakuba Większego Apostoła. Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga świętego Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. Książka Jana Armatowskiego ukazuje peregrynację autora właśnie tą drogą. Napisana jest ona bardzo przystępnym, jasnym i barwnym, a jednocześnie prostym i zrozumiałym językiem. Jest w niej mnóstwo opisów sytuacyjnych, rozlicznych perypetii i   scenek rodzajowych, przedstawiających wytrwałego trapera – włóczęgę, ale jednocześnie skupionego na sprawach wiary w Boga pielgrzyma oraz doskonałego obserwatora zjawisk przyrodniczych, przedmiotów i obiektów kultu religijnego, jak i również samych pielgrzymów, odzianych często w bardzo charakterystyczne i stylowe szaty. Jan Armatowski jest także znakomitym rejestratorem doznań i przeżyć duchowych dokonujących się na pielgrzymim szlaku do Santiago de Compostela. Kolorowe ilustracje obiektów sakralnych, pątników, a także zdjęcia panoramiczne, no i oczywiście sam tekst  utworu i dołączona do książki mapa sprawiają, iż czytający tę książkę człowiek bez żadnych przeszkód i barier może przeżyć to wszystko, co przeżywa i czego doznaje sam autor tego reportażu, jako jeden z wielu ludzi wiary podążający do grobu świętego Jakuba Apostoła.
 
                                                                             Marek Biegalski
 

 

Dane techniczne

Autor Jan Armatowski
Rok wydania 2010
Oprawa miękka
Ilość stron 296
Format 145 x 205
ISBN 978-83-7380-829-4
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl