Szelest estezji

Cena: 5,00 zł 5.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Piotr Szczepański urodził się w Mikołajkach w 1954 r. Od 30 lat mieszka w Gdańsku. Artysta plastyk, poeta, animator kultury.
Autor 4 tomików: „Barwne motyle (1984), „Czarny album (1995), „Aware” (1998), „Shikoku” (2001).
Laureat III Nagrody International Kusamakura Haiku Competition, Japonia 2001.

„Szelest estezji" to kolejna, udana próba wyłowienia elementów, które dla nas współczesnych mają wartość ponadczasową. Poeta nie ogranicza się tu jedynie, tak jak w swoich poprzednich publikacjach, do wierszy z gatunku haiku czy tanka, które porażają swoją ascetyczną formą, działając na wyobraźnię chirurgiczną wręcz precyzją wypowiedzi i zawartym w nich koncentratem emocjonalnego ładunku. Proponuje również inną formę „malując wiersze prosto na skórze" i oczarowuje bajecznością opisów „czekając na jutro", do „następnego świtu" z „ apetytem na czereśnie". Prowadzi dysputy z samym sobą „moknąc w mroku" przy „latarni pod czternastym", gdy ,.miasto gaśnie", „spija jej słowa" – „takich kilka słów", „niby klucz", „ważnych w miłości" – powierzając wszystko ,.ciszy wplątanej w życiorys" o „ cynamonowym smaku szarlotki wczesnych chwil".
W ciszy najłatwiej znaleźć drogę do samego siebie, niezależnie od tego, jaki ona ma zapach, kształt czy strukturę. Tkwię więc nadal w wygodnym fotelu, łowiąc myśli siecią nieba i milczę szelestem estezji.

Małgorzata Płoszewka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl