Produkty tygodnia
Dywizjon 303 (oprawa miękka)
Dywizjon 303 (oprawa miękka)
15,00 zł 10,00 zł
szt.
Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso
Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso
40,00 zł 30,00 zł
szt.
Weź swój Krzyż
Weź swój Krzyż
19,00 zł 15,00 zł
szt.
Pastores nr 72(3)2016 - Miłosierni
Pastores nr 72(3)2016 - Miłosierni
17,00 zł 10,00 zł
szt.
SINIAKI. HISTORIE ZRANIONYCH KOBIET
SINIAKI. HISTORIE ZRANIONYCH KOBIET
19,90 zł 10,00 zł
szt.
100 dróg ku byciu szczęśliwszym
100 dróg ku byciu szczęśliwszym
19,90 zł 10,00 zł
szt.
Kalwaria Życia
Kalwaria Życia
115,00 zł 45,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Na początku była miłość ...

Cena: 12,00 zł 12.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Z ks. prof. Janem Bernardem Szlagą,
biblistą, Biskupem Pelplińskim,

rozmawia Marzena Burczycka-Woźniak


Z jednej strony – ogrom biblijnej wiedzy księdza profesora Jana Bernarda Szlagi, Biskupa Pelplińskiego, z drugiej strony – pytania dziennikarki Marzeny Burczyckiej-Woźniak o sens tu i teraz przeżywanego życia, o to – czym jest prawda? Co znaczy – być? Czy miłość jest święta? Czy można zdefiniować Boga? Dlaczego tak trudno uwierzyć w zmartwychwstanie? Czyja krew płynęła w ciele Jezusa? itd., itd.
Pytania zadawane są z pozycji świeckiego czytelnika Pisma Świętego, który oczekuje od swojego rozmówcy czegoś bardzo trudnego – prostego i komunikatywnego wyjaśniania niezgłębionych Bożych spraw.
Powstałe wywiady złożyły się na książkę zatytułowaną „Na początku była miłość...” Czyta się ją lekko, choć niesie ona ważkie treści, co ważne – treści te przylegają do wrażliwości i ciekawości intelektualnej współczesnego człowieka.
Autorka zbioru rozmów zwierza się we wstępie: Podczas pracy nad książką uczyłam się „myśleć Biblią”, przykładać ją jako miarę do spraw wielkich ale i tych drobnych, codziennych...
W przedmowie sformułowanej przez ks. Biskupa czytamy: (...) Czytelnik może chwilami odnieść wrażenie, że moja rozmówczyni jest bezlitosna stawiając tyle pytań. Może są to pytania tego pokolenia, które ciekawe jest teologii i Kościoła? W wielu wypadkach odpowiedź jest zaledwie zarysowana, jest jakby muśnięciem problemu. Natomiast wydaje się, że może stanowić dobre oparcie dla każdego, kto chciałby pójść dalej i głębiej. Jest to więc jakby zapis scenariusza poszukiwań duszy, która świadoma swojego miejsca przy Bogu, chciałaby wprost od Niego usłyszeć to, co ma On do powiedzenia człowiekowi.
Książka „Na początku była miłość...” wydana w bieżącym roku przez Wydawnictwo Diecezji Pelplińskiej „Bernardinum” jest drugim zbiorem rozmów Marzeny Burczyckiej-Woźniak z ks. profesorem Janem Bernardem Szlagą. Pierwszy zbiór zatytułowany „Reportażu stamtąd nie będzie” ukazał się w 1995 r. staraniem wydawnictwa poznańskiego „W drodze” i uhonorowany został nagrodą gdańskich mediów „Media książce”
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl